Děti v létě oblékejte do pohodlného oblečení

Děti v létě oblékejte do pohodlného oblečení


Štítky:

Sponzorované odkazy:Konečně tu máme léto a prázdniny a všichni si můžeme trošku odpočinout a děti si mohou užít bezstarostné dětství bez školkovských a školních povinností, nejlépe někde v přírodě, či u babičky na prázdninách. Na takové léto budou vzpomínat celý život. Víte, jak děti v létě oblékat, aby jim bylo příjemně a měly dost energie na letní dobrodružství?

Před tím, než se dostaneme k oblékání, nezapomeňte děti dostatečně chránit před spálením krémem s vysokým ochranným faktorem. Dětská pokožka je velmi citlivá a velmi rychle se spálí.

girl-2501091_640

Vybírejte oblečení podle materiálu

Ať už se chystáte na písek, k vodě, či vyjížďku na kole, vždy dejte přednost oblečení z prodyšného materiálu – bavlněné plátno a len jsou na léto nejlepší. Volte volné a splývavé střihy, žádná zařezávající se ramínka. Klidně nechte děti běhat po zahradě jen v tričku bez plenek. Nějaká ta nehoda na trávníku vadit nebude a navíc jim to pomůže si uvědomit, že vykonávají potřebu. Stejně tak nechte dětem co nejvíce větrat nožičky, ať běhají bosky, neoblékejte příliš těsné ponožky s gumičkou. Naopak nikdy nezapomínejte na pokrývku hlavy, na výběr máte od roztomilých šátečků pro holčičky, přes kšiltovky až po kloboučky. Kloboučky chrání obličej i krk před spálením, zároveň nehrozí spálení oušek, jako například v kšiltovce. Existují i speciální materiály na kloboučky a plavky, které dokáží blokovat UV záření.

girl-2501102_640

Brejličky

I nám dospělým není příjemné, když za slunečného dne nás řežou oči při pohledu do sluníčka. Chraňte zrak malých dětí slunečními brýlemi. Malým nenechavcům je budete muset nasazovat častěji, ale tento problém se dá vyřešit speciálními slunečními brejličkami na gumičku, anebo šňůrkou na brýle, kdy batole brejličky neshodí, ale zůstanou mu viset na krku.

kids-playing-863613_640

Botičky

Vašemu mrňouskovi prospěje, když bude po zahradě běhat bez botiček, prospěje to vývoji klenby, navíc různé povrchy – tráva, písek, kamínky, pomáhají stimulovat chodidlo. Když jdete na procházku objevovat svět, poslouží nejlépe sandály s pružnou podrážkou, ale s plnou špičkou, aby si vaše dítě neukoplo prstík.

nursery-718788_640

Pokud pojedete k moři, klidně nechte dítě hrát na pláži první dny v tričku, aby se příliš nespálilo.

Až budete své dítko chystat ke spaní, nenavlékejte jej do dupaček, či pyžama s dlouhými nohavicemi a rukávy. Stačí klidně jen plenka a tenká přikrývka. I dětem je večer horko, a pokud se budou potit, usínání jim bude trvat o mnoho déle.