Jak být stylovější

Jak být stylovější


Štítky:

Sponzorované odkazy:Byl to pro všechny velmi zvláštní rok. Velká část našich životů – od místa, kde pracujeme a jak trávíme dovolenou, až po to, koho můžeme vidět a co je nám dovoleno – se enormně změnila. V rámci toho se také změnilo to, co každý den nosíme.

Více jsme nosili domácí oblečení a také většina nákupů oblečení letos proběhla online. To, že pracujete na home office však neznamená, že musíte trávit toto období v teplácích, které mají díry, skvrny od jídla a vytahaná kolena. Využijte toho, že trávíte více času doma k tomu, abyste roztřídili věci, které máte ve své skříni a popřemýšlejte o svém stylu. Máte více času na to, abyste zkoušeli různé kombinace oděvů. Budete připraveni na dobu, kdy se svět vrátí do pořádku. Jak zařídit šatník tak, abyste měli pokaždé co na sebe?

Nekupujte oblečení pro jednu příležitost

Svatba, vánoční večírek, promoce. Významná událost v nás vyvolá pocit, že potřebujeme něco zvláštního – a tedy něco nového – na sebe. Nicméně, často tento kus oblečení použijeme jen jednou. Místo toho, abyste si koupili něco konkrétního pro určité události, zkuste mít ve svém šatníku několik kousků, které jsou všestrannější. Nakupujte něco jednoduchého a klasičtějšího než trendové kousky, které budou z módy pryč dříve, než nám protikoronavirová opatření dovolí jít ven.

people-2557483_640

Nekupujte ani neuchovávejte něco, co se vám nehodí

Spousta z nás má doma oblečení, které nám už nesedí, v naději, že se jednoho dne znovu do nich vejdeme. Také není neobvyklé kupovat něco v příliš malé velikosti jako pobídku ke zhubnutí nebo proto, že je ve slevě a obchodník už nemá naši obvyklou velikost. Skladování těchto kousků – které nemůžete fyzicky nosit – je však jednou z nejhorších věcí, kterou můžete udělat, pokud se snažíte zmenšit velikost svého šatníku. Buďte k sobě realističtí a upřímní. Když jste do nich nezhubli za pět let, už do nich nezhubnete.

Často jsme něco kupovali z rozmaru, protože je to velký trend, nebo proto, že jsme viděli někoho jiného to nosit a mysleli jsme si, že vypadá úžasně – ale protože se nám to prostě nehodí, nikdy jsme to ve skutečnosti nevyndali ze skříně. Pokud vám kus oděvu nedává pocit jistoty a pohodlí, ve vašem šatníku nemá mít místo.

kleidung-4767649_640

Nekupujte něco jen proto, že je to výhodná koupě

Nikdy nekupujte něco jen proto, že je to ve slevě. Bez ohledu na to, jak cenově výhodné to bylo, pokud to nikdy nebudete nosit, je to úplná ztráta peněz.

Když něco koupíte, něčeho jiného se zbavte

Skvělým způsobem, jak udržet svůj šatník v rozumné velikosti, je přijmout zásadu „one-in-one-out“ –  pokaždé, když přidáte něco nového, vyndejte jeden starý kousek.

Vyměňujte si oblečení se svými přáteli

Jedním ze skvělých způsobů, jak udržet svůj šatník svěží, je vyměnit si kousky s přáteli. Využijte své zásady „one-in-one-out“ tím, že se zbavíte něčeho, co jste už měsíce nenosili, a vyměníte to za kousek, který vaši kamarádku už nudil.

Snažte se objevovat nové značky

Je skvělé mít své oblíbené favority, kterým důvěřujete, ale na trh vždy přichází tolik nových, úžasných značek, které čekají na objevení. Od špičkových designérů po cenově dostupnější značky střední třídy, objevujte je po celý rok. Nakonec získáte opravdu speciální a stylové kousky.

coat-hangers-3792840_640

Pokud si nejste jisti tím, jak často určité věci nosíte, vyzkoušejte trik s ramínkem

Na začátku sezóny umístěte všechny závěsy ramínek stejným směrem. Pokaždé, když si oblečete jednotlivý kus, otočte ramínko opačným směrem. Během sezóny velmi rychle uvidíte, co si oblékáte a co ne. Ženy obvykle nosí jen 40 až 60 procent svého šatníku.

shoe-1287920_640

Nepodceňujte sílu kapslového šatníku

Chcete-li být skutečně stylová, nevyžaduje to obrovský rozpočet ani tři skříně plné designového oblečení – nepotřebujete hodně věcí, abyste vypadala dobře. Co však potřebujete, je dělat dobrá a rozumná rozhodnutí. Kupte si, co potřebujete, nakupujte oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle a takové, které půjde vzájemně kombinovat. Dobře se o své oblečení starejte. Kapslový šatník můžete sestavit klidně jen z patnácti základních kousků. Takže nemusíte mít přeplněné skříně, abyste vypadala stylově.