Jak na výběr správného zásnubního prstenu?

Jak na výběr správného zásnubního prstenu?


Sponzorované odkazy:Pokud se i vám poštěstilo najít tu pravou lásku, jistě řešíte nejednu otázku týkající se zásnubního prstenu. Jde o osudový okamžik, který si budete pamatovat navždy. Proto si před koupí zásnubního prstenu ujasněte některá kritéria, potřebná k té nejlepší volbě.

Význam prstenu

Již od nepaměti symbolizuje kruh určitý druh spojení. Prsteny nesloužily pouze jako ozdoba, ale měly i symbolickou hodnotu. V dnešní době se setkáváme například s absolventskými prsteny, pečetními a úředními prsteny, prsteny prokazující účast v nějakém spolku. A každý věrný fanoušek jistě někdy slyšel o prstenech pro vítěze hokejového Stanley Cupu. Je tedy evidentní, že prsteny jsou přiřazovány k velkým životním událostem.

Zásnubní prsten, neboli záslibný, svědčí o tom, že jeho nositel je zaslíben druhé osobě. Nosí se na prsteníčku levé ruky. Mnoho lidí si plete rozdíl mezi zásnubním a snubním prstenem. Se zásnubním prstenem se muž uchází o ruku své vyvolené, a s napětím očekává vytoužené ANO.

Podle nepsaného společenského řádu, by se svatba měla konat do roka od vyslovení ženy. Tady přicházejí na řadu snubní prsteny, které si dvojice vymění u samotného obřadu. A na rozdíl od zásnubního prstenu, který nosí jen žena, snubní prsteny si vybírají oba zamilovaní.

Jaký materiál zvolit?

Mějte na paměti, že zásnubní prsten darujete své milé jen jednou za život. Proto je vhodné volit z kvalitních ušlechtilých kovů. Nejdražším kovem a zároveň velmi kvalitním je dozajista platina. Prsteny z tohoto materiálu ovšem patří k těm nejcennějším.

Nejpoužívanější z drahých kovů je zlato. Jde o velmi kvalitní materiál, který si zachová svůj lesk a krásu na dlouhou dobu. Na trhu se šperky se nejčastěji setkáváme se 14karátovým zlatem.

Prsten ze žlutého zlata je osvědčená klasika, kterou ovšem jeho nositelka musí vyhledávat. Jeho teplá zlatá barva nesedí každé ženě. Žluté zlato se hodí spíše pro elegantní a konzervativní typ ženy.
Je vaše drahá polovička spíše sportovní typ, nebo má ráda moderní šperky i oblečení? Potom je prsten z bílého zlata přesně to pravé. Bílé zlato má krásný kovový lesk a vysokou kvalitu. Pokud vaše budoucí žena nenosí žádné šperky, doporučujeme zvolit právě bílé zlato.

Pro ty, kteří jsou zamilovaní a nemůžou si dovolit dražší prsten, je tu varianta zásnubního prstenu ze stříbra. Jde o ušlechtilý kov, který je cenově dostupný, ovšem vyžaduje občasnou péči. U stříbra dochází k oxidaci (černání), kterému se dá zabránit povrchovou úpravou rhodiem. Na trhu je ovšem široká škála nejrůznějších stříbrných prstenů, které dokáží oslnit každou budoucí nevěstu.

hand-ring-finger-nail-wedding-ring-close-up-98339-pxhere.com

Briliant nebo zirkon?

U zásnubních prstenů by měl dominovat jeden hlavní kámen. Každá žena touží po briliantu. Jde o nejkvalitnější a zároveň nejkrásnější kámen vůbec. Neztrácí na kvalitě, proto jde často o rodinné dědictví, nebo o dobrou investici. Velmi záleží na jeho čistotě, brusu a také velikosti. Prsten s maličkým briliantem není peněžně zas tak náročný, ale při výborné kvalitě a větší velikosti kamene se ceny pohybují v řádech desítek tisíc.

Zásnubní prsteny se zirkony jsou cenově dostupné, ovšem neméně oslnivé. Zirkon je synteticky vyráběný materiál, z kterého se brousí kameny do šperků. Pouhým okem by zirkon od briliantu rozeznal pouze odborník. Je jen na vás kolik peněz jste ochotni utratit.

Žijeme v moderní době, kdy se pravidlo jednoho čirého kamene může porušit. Některé ženy dávají přednost barevným kamenům. Nemusíte mít obavy, protože na trhu se šperky naleznete obrovské množství prstenů s rozmanitými barvami kamene.

Velikost prstenu

Velikost prstenu je stejně důležitá jako výše zmíněné faktory. Jak zjistit partnerky velikost, aniž by došlo k vyzrazení vašeho plánu? Nejjednodušší možnost je vypůjčit si některý z prstenů, který vaše milá nenosí každý den. V každém zlatnictví jsou schopni prsten změřit.

Pokud není zvyklá prsteny odkládat, zkuste jí nabídnout, že prsten necháte vyčistit. Pokud i to nezabere, pokuste se zapojit maminku, nebo kamarádku, a snažte se velikost vypátrat.

Věříme, že svou vyvolenou již dobře znáte a naše rady vás pouze ujistili v rozhodování. Držíme vám pěsti a přejeme jen to nejlepší do společné cesty životem.