Pruhované tričko dýchá jarem

Pruhované tričko dýchá jarem


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Nadčasové pruhované tričko dýchá nejen jarem, ale i francouzským stylem a hodí se skoro ke všemu. Takže jestli v šatníku nemáte alespoň jedno pruhované tričko, rychle to napravte. Hlavně se jich nemusíte vůbec bát, protože když zvolíte správné provedení proužku, nikdy v nich nebudete vypadat širší ani menší.

Jak správně proužkovat

Pruhované tričko i sukně

Pruhované tričko i sukně                                                                       Zdroj: Zara

 

Čím širší, tím horší

Širší pruhy mají rozšiřující efekt a hlavně ty vodorovné, které jsou velmi výrazné a ještě navíc zmenšují postavu. Zvolte raději tenčí jemnější vzor, nejlépe tón v tónu. Protože dle posledního psychologického průzkumu bylo zjištěno, že tenké horizontální pruhy naopak zeštíhlují, takže se není čeho bát.

Barevné sladění

Kombinace barev červené s modrou

Kombinace barev červené s modrou                                                  Zdroj: Zara

Proužky musí barevně ladit se zbytkem. Například tmavě modré proužky můžete kombinovat s červenou nebo zelenou, světle modré se světle žlutou, růžové s šedou a černé s čímkoliv. K barvám doplňte svislé linie ze stran pro zeštíhlení, například rozepnuté sako nebo kardigan.

Co dalšího zeštíhluje

Ano, svislé pruhy zeštíhlují, ale pouze postavu bez výraznějších proporcí, u které zvýrazní každý zaoblený nedostatek.  Lepším pomocníkem jsou šikmé pruhy a vertikální zase prodlužují postavu, proto se hodně objevují ve slabé lince na kalhotách a sukních.

Jak se do pruhů obléknout

Pruhy a kostky

Pruhy a kostky                                                                                           Zdroj: Zara

Že se pruhy nedají kombinovat s žádnými dalšími vzory? Ale to není vůbec žádná pravda. Vhodně se dají zkombinovat s puntíky a kostkami ve stejné barevné kombinaci zároveň a celkově to vypadá velmi pěkně.

Pruhované tričko vypadá bezvadně k tylové sukni nad kolena, výsledkem je velmi silný francouzský efekt.

Tričko s pruhy se dá nosit i s kalhotami s laclem, opět je jedná o mimořádné francouzský styl, hlavně v doplnění s kloboukem.

Omotaným šátkem větších rozměrů kolem krku rozšíříte ramena a opticky zúžíte pas. Což je velmi dobrá a jednoduchá vychytávka s přidáním stylu navíc.

Army sako je jednoznačným prvkem, které k proužkům neodmyslitelně patří. A k tomu samozřejmě mokasíny, které celkový look ještě podtrhnou.