Jak nosit neutrální barvy v létě

Jak nosit neutrální barvy v létě


Štítky:

Sponzorované odkazy:Léto je ideálním obdobím pro nošení křiklavějších barevných kombinací, nejrůznějších potisků a pokrývek hlavy. Pokud se však v příliš barevném oblečení necítíte dobře a raději nosíte neutrální oblečení, poradíme vám, jak jej nosit tak, abyste i vy byla v létě šik.

Neutrální barvy nutně neznamenají nudná a všední, když zvolíte zajímavé kombinace a ozvláštníte váš outfit doplňky. Navíc je skvělé, že můžete sáhnout po kouscích z vašeho kapsulového šatníku a ušetříte peníze za nákup nového oblečení, za které budete moci vyrazit někam na výlet.

Výhody neutrálních barev:

  • Vždy ke všemu ladí.
  • Navzájem se doplňují a „netlučou“ se.
  • Šaty v neutrálních barvách nejsou tak zapamatovatelné – můžete si je obléci na více akcí.
  • Hodí se do základního – kapsulového – šatníku.
  • Vynikne střih a materiál oblečení.
  • Ráno nemusíte složitě skládat outfit, protože neutrální se hodí ke všemu.

beige

Jak kombinovat?

Trik je v tom, jak béžovému, vanilkovému, hnědému a šedému oblečení dodat zábavný šmrnc. Bílé kalhoty s nude topem a krásným náhrdelníkem přitáhne pozornost k vašim ňadrům a kolemjdoucí si nevšimnou pár kil navíc na vašich stehnech. Skvěle se neutrální tóny kombinují s proužky. Ale nesmíte to přehánět – volte jednotónovou sukni, či kalhoty a pruhovaný vršek, anebo naopak.

sukně

Nebojte se volit „basic“ kousky

Většina módních značek má tzv. basic (základní) řadu. Najdete tam jednobarevná trička, či tílka, která stojí pár korun, ale dají se náramně kombinovat s kalhotami z dražšího materiálu. Když je doplníte zajímavou kabelkou, páskem, botami a náušnicemi, nikdo si nevšimne, že na sobě máte tričko za pár stovek. Důležitý je nápad. Léto dává prostor k tomu, abychom si hrály i s obuví. Platformy, sandálky na klínku, žabky s letní dekorací. I takový malý detail jakým je jiná obuv ke stejným kalhotám, vytvoří obrovský rozdíl.

lipstick-791761_640

V našich končinách má slovo neutrální pachuť nevýrazného a nudného oblečení. Vzpomeňme si na sousloví „šedá myš“. Když se podíváme, co nosí ženy v Itálii, či ve Francii, zjistíme, že ty opravdu problém s hnědou, béžovou a bílou rozhodně nemají. Moc dobře vědí, že tyto barvy sluší ženám všech tónů pleti, s různými vlasy a jako bonus navíc, dají vyniknout vaší siluetě a obličeji. I taková maličkost jakou je červená rtěnka může z „neutrální šedé myšky“ udělat  femme fatale.

woman-1338994_640

Náš tip: I když je to u nás nezvyklé, nebojte se klobouků. Jsou elegantní, praktické a nepatří rozhodně jenom na pláž. Klobouk z vás udělá elegantní dámu. Vzpomeňte si na Julii Roberts ve filmu Pretty Woman v elegantních hnědých šatech s bílými puntíky a kloboučkem. To je styl, který nikdy nevyjde z módy.

photographer-407068_640

 

 

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com