Máte velká stehna? A víte, jak je zamaskovat pomocí oblečení?

Máte velká stehna? A víte, jak je zamaskovat pomocí oblečení?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Každá žena, která má klasickou slovanskou postavu typu hrušky občas bojuje se silnějšími boky a stehny. Nemusíte zoufat, pokud do své šatní skříně nakoupíte oblečení, které vám pomůže tyto nedostatky schovat, budete se cítit sebejistě i se širšími stehny.

Na to, abyste měla širší stehna v poměru k postavě, nemusíte být ani plnoštíhlá, některým velmi hubeným ženám se prostě usazuje tuk jen na stehnech. Je to sice výhoda, že si vaše tělo ukládá tukové zásoby na období těhotenství a kojení, ale pokud si kvůli širším stehnům musíte kupovat zbytečně široké kalhoty, je to spíše k vzteku.

Kalhoty a široká stehna? Proč ne?

Dámy se širšími stehny se většinou uchylují k tomu, že širší stehna kryjí sukněmi v áčkovém střihu. Ale ani kalhot se se širšími stehny nemusíte vzdávat. Džíny a kalhoty si sice budete vybírat déle, ale když vyberete správný střih, mohou být velmi lichotivé. Který střih kalhot je pro vás ten pravý? Nejlépe takový, který má rovně střižené nohavice a je dostatečně dlouhý až na boty, opticky to prodlouží nohy. Některé dámy se širšími stehny vypadají velmi dobře i ve zvonových kalhotech, ovšem je třeba, aby byl materiál dostatečně pevný a neprůsvitný, aby zbytečně nepoukazoval na vaši celulitidu. I kalhoty s vysokým pasem vám pomohou prodloužit siluetu nohou a tím opticky uberou pár centimetrů z obvodu vašich stehen. Vyvarujte se naopak příliš nízkých bokových kalhot, které přetnou postavu v oblasti širokých boků, a naopak vám nohy zkrátí a upozorní na problémové partie. Nenoste ani 3/4 a 7/8 kalhoty.

woman-3857758_640

Sukně

Jak jsme již psali výše, sukně pro vás mohou být velmi lichotivé. Pokud se ovšem nejedná o plisované sukně, či tulipánové, které na stehnech přidají na objemu i modelkám. Vyhněte se příliš velkým vzorům a tomu kostkovanému a také horizontální široké proužky vám příliš neprospějí. Naopak vsaďte na šikmé úzké proužky, zavinovací sukně, či nejoblíbenější áčkové sukně. Áčkové sukně prodají úzký pas a odvedou pozornost od širokých stehen. Nemusíte se vzdát ani pouzdrových sukní, bonusem bude elastičtější materiál, který vám stehna pevně obejme a budou vypadat štíhlejší.

Šaty

Každá žena by měla mít ve své garderobě i pěkné šaty. Vám prospějí šaty přepásané pod prsy, s áčkovou sukní, které opět schovají stehna a odvedou pozornost k pěknějším partiím. Prospějí vám i maxišaty. Cípaté konce, volánky a zavinovací střih vám bude slušet také.

shoes-2538424_640

Barvy

Platí pravidlo – tmavé barvy zeštíhlují, světlé přidávají kilogramy. Volte proto tmavší spodní kousky a naopak topy a bundičky světlejších barev, abyste od stehen odvedla pozornost. Velikou službu vám udělají velké náhrdelníky, náušnice, zajímavý účes, či zajímavý střih výstřihu, či asymetrie v horní části.

A co obuv?

Je známo, že boty nám mohou pomoci prodloužit nohy a siluetu, proto si pečlivě vybírejte k jednotlivým outfitům i obuv. Ke skinny jeansům v případě silnějších stehen volte robustnější podpatky, vyhněte se těm jehlovým, jen upozorní na nepoměr mezi tenkým podpatkem a širokými stehny. Nevolte ani obuv šněrovací na lýtka, kontrastní obuv také nohy „zkracuje“. Prospějí vám boty v tzv. nude barvách, či v barvě oblečení, které splynou s kalhotami a prodlouží nohy.