Na podzim nemusíte vypadat jako šedá myška

Na podzim nemusíte vypadat jako šedá myška


Štítky:

Sponzorované odkazy:Máme tu podzim, pomalu začíná být ideální čas odložit letní topy se špagetovými ramínky a připravit si do skříně punčochy, silnější sukně a také svetříky. To však neznamená, že byste na podzim nemohla vypadat k světu. Stačí si osvojit pár zásad, díky kterým budete elegantní po celý rok.

Styl a vkus můžete natrénovat, nebo si nechat poradit od stylisty, čas od času si prohlédnout módní časopis, nebo najít inspiraci na webu. Díky tomu se naučíte kombinovat šaty s obuví a doplňky tak, abyste byla vždy jako „ze žurnálu“.

autumn-996458_640

Zásadní pro oblékání bude, zjistit váš typ postavy, díky tomu už si v obchodě nakoupíte oblečení, jež vyzdvihne přednosti a dokáže schovat nedostatky. Na škodu nebude, ani pokud si najdete svůj barevný typ. Barevná typologie vám pomůže nejen s výběrem barev a materiálů oblečení, ale díky znalosti svého typu (jarní, letní, podzimní, zimní), bude nákup make-upu, rtěnek, stínů hračkou. Usnadní vám to také výběr vhodného přelivu a barvy u kadeřníka. Ušetříte si spoustu peněz a zklamání. Dobře vybrané padnoucí oblečení v lichotivých barvách vám uberou kilogramy i léta navíc.

Najděte si svůj osobní styl

Velmi dobře vypadá, když si žena najde svůj osobní styl, který bude fungovat stejně jako podpis. Stejně jako Steve Jobs bude navždy spojen s černým rolákem, vy si najděte to svoje „pravé ořechové“. Neznamená to, že musíte nutně nosit každý den to samé, ale najděte si typ oblečení, který bude korespondovat s vaší povahou, aktivitou a zaměstnáním.

artist-1708777_640

Investujte do kvality

Až si budete jistá, co k vám sedí, vydejte se do obchodu a nebojte se investovat větší obnos do oblečení z kvalitních materiálů – kupujte nadčasové, snadno kombinovatelné kousky, vynechte sezónní módní výstřelky. Neznamená to, že musíte kupovat pouze značkové oblečení. Důležitější než značka je kvalitní zpracování, odolný materiál, ale i drobnosti – jako je souměrnost, odolné knoflíky, nevyčuhující nitě apod.

young-woman-2969351_640

Překvapte svým vzhledem

Pohrajte si s vrstvením a monochromatickým stylem oblečení. Fantazii se meze nekladou, vždy celkový look můžete rozbít něčím nečekaným – zářivě rudou rtěnkou, růžovou kabelkou, bílými keckami atd. Vaše oblečení by mělo mít vtip, nápad, punc originálnosti. To je váš „podpis“.

brooding-996477_640

Oversized

Nekupujte si příliš velké, ani příliš těsné oblečení. Trend zvaný OVERSIZED je nyní v každém obchodě s oblečením. Přenechte ho mladým štíhlým dívenkám, stejně jako crop-topy. V oversized mikině, či vytahaném svetru nikdy jako elegantní dáma působit nebudete. Zcela jistě tento trend vyvane a vy byste měla v šatníku zase další zbytečné kousky, které neunosíte.