Mají podprsenky expirační datum?

Mají podprsenky expirační datum?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Pojďme se pobavit o tématu, které bude jistě zajímat všechny ženy. Podprsenky jsou součástí životů nás všech. Bez kvalitního, dobře padnoucího prádla se žádná z nás jednoduše neobejde.

Doba použitelnosti podprsenky

Zdá se to být úsměvné, že by měla podprsenka datum spotřeby, či trvanlivosti. Zcela určitě ne všechny dámy odkládají nevhodné podprsenky ihned, jakmile by to bylo třeba. Podprsenka může stále vypadat jako nová, přesto již však neposkytuje vašim ňadrům dostatečnou podporu, či jsou ramínka vytahaná, anebo dokonce vylézá kostice. Sehnat dokonale padnoucí podprsenku je někdy obtížné, zejména pokud nemáte běžnou konfekční velikost, a tak vzdát se své oblíbené podprsenky bývá těžké.

bra-3873760_640

Opravdu kvalitní podprsenka od ověřeného výrobce stojí klidně i několik tisíc korun, a tak si tento kousek garderoby zaslouží výjimečné zacházení. Víte, jak se vlastně o podprsenky starat, aby vám dlouho vydržely jako nové?

Podprsenka musí perfektně sedět

Hlavně byste měla mít podprsenek ve svém šatníku dostatek. Podprsenka by se neměla nosit dva dny po sobě, aby si elastická vlákna mohla odpočinout. Jinak se dříve vytahá nejen pásek po obvodu podprsenky, ale i ramínka. Znáte tu situaci, kdy si oblečete podprsenku a během pracovního dne si co chvíli musíte porovnávat ramínka, protože vám neustále sklouzávají z ramene?

girl-5922944_640

Podprsenka ovlivní i zdravotní stav

U takové podprsenky je jisté, že vašim ňadrům příliš podpory neposkytuje. Nechcete-li mít povislá prsa, vyhoďte i podprsenky, jejich košíčky, či obvod jsou příliš velké. Správně by většinu hmotnosti ňader měl držet právě obvod, nikoliv ramínka. Spousta žen, které na toto nedbají, pak mají potíže s bolestí ramen, klíčních kostí a krční páteře.

Košíčky

Podprsenka nejen drží vaši chloubu na svém místě, ale také dodává ňadrům hezký tvar. U vycpaných a vypodložených podprsenek typu push-up může při špatném praní a ždímání dojít k poškození tvaru košíčků. Pod šaty pak vypadají z profilu směšně, nebo se na ňadrech roluje látka, či vám z košíčků začnou prsa přetékat.

woman-847059_640

Háčky

Správnou velikost podprsenky vám pomohou určit také háčky. Ve zkušební kabince byste měla dokonale padnoucí podprsenku zapnout na první háček (tedy největší objem). Postupem času elastická vlákna ve vaší podprsence povolí a vy si můžete objem zmenšit díky použití dalších háčků. Máte-li podprsenku na posledním háčku a přesto není dostatečně těsná, je nejvyšší čas si podprsenku koupit novou.