Oblečení na běhání

Oblečení na běhání


Štítky:

Sponzorované odkazy:Rozhodla jste se, že letos na jaře začnete běhat a přemýšlíte, které oblečení je to nejlepší na běhání? Přinášíme vám pár tipů na to, jak si vybrat oblečení na tento velmi oblíbený sport.

Co si budeme povídat, u běhání je nedůležitější obuv. Klidně si můžete vyrazit zaběhat ve vytahaných teplákách a obnošeném tričku, to váš pohybový aparát neohrozí, ale kvalitní běžecké boty prostě mít musíte. Nejlépe takové, které budou odpovídat povrchu, na kterém běháte nejčastěji.

Špatně vybraná obuv vám může způsobit nejen odřeniny a puchýře, ale také může poškodit klenbu vaší nohy, bolesti kotníků, kolen, kyčlí i páteře. Na kvalitních běžeckých botách nesmíte šetřit.

 

running-g799f67a3f_640

Oblečení na běhání

Oblečení na běh by mělo být prodyšné, dobře odvádět pot, nemělo by být ani příliš těsné, ani moc volné, aby při běhu nepřekáželo. Moderní materiály jsou velmi tenké, dokáží vás uchránit před nepřízní počasí, vlhkem, mrazem a skvěle odvádí pot od těla. Nemusíte se tak bát prochladnutí beder.

Na jaře bývá ještě chladno, proto si můžete pořídit spodní vrstvu, která vás udrží v teple. V obchodech je spousta druhů thermoprádla od mnoha výrobců za menší či větší ceny. Pokud to s během myslíte vážně, na první vrstvě oblečení byste rozhodně šetřit neměla.

jogging-g6c7750da4_640

Dalším kritériem pro výběr oblečení na běhání není pouze vzhled a funkčnost, ale také snadná údržba. Pokud nemáte několik běžeckých kompletů, jistě oceníte oblečení, které se dá prát při nižších teplotách na program denního praní a také rychle schne.

Nezapomínejte ani na pokrývku hlavy ať už si vyberete slušivou čelenku, či čepici, udrží vaši hlavu v teple. Běžecké pokrývky hlavy jsou opatřeny silikonovým proužkem, aby neklouzaly a držely na čele.

Zvažte i nákup běžeckých rukavic, zejména pokud se budete vydávat běhat brzy ráno, či večer. Skvěle vám poslouží i ledvinka, či pouzdro na rameno, do kterého si dáte mobilní telefon a pustíte si motivační hudbu.