Než se vydáte na nákup jarního oblečení…

Než se vydáte na nákup jarního oblečení…


Štítky:

Sponzorované odkazy:Pandemie koronaviru a současně začínající ekonomická krize nás nutí stále častěji sahat hlouběji do kapsy. Rostoucí ceny energií, hypoték a inflace zdražují zboží v obchodech. Co takhle letos při pořizování jarní garderoby trochu ušetřit? S našimi typy to půjde snadno!

clothing-gd8682ae13_640

Zapomeňte na módu

Samozřejmě pokud milujete módu, už máte jistě načteno, co bude letos na jaře in. To ale neznamená, že musíte vzít kreditku a utíkat do obchodu, kde nakoupíte všechny nejnovější kousky. Podívejte se pozorně do šatníku, zda podobné kousky nemáte. Móda se neustále ve vlnách opakuje, tak zkuste osvěžit věci, které už doma máte.

wardrobe-g5eb619a9f_640

Organizovaná skříň

Pokud máte dobře srovnanou šatní skříň, máte také přehled, co se v ní nachází. Jestli nevíte, je nejvyšší čas vyndat všechno oblečení a jednou pro vždy dát vaší skříni řád. Díky tomu zjistíte, že vám bude stačit nový trenčkot, kdežto cardiganů máte na sezónu dostatek. Vytřiďte nepadnoucí oblečení, vyměňte si některé kousky s kamarádkami, díky tomu také značně ušetříte. Některé nadčasové kousky můžete i zkusit prodat na internetu a budete mít na nákup nového oblečení.

fashion-ga05c11d08_640

Připravte věci do čistírny

Když už budete v úklidu šatníku, připravte si sezónní věci na odnos do čistírny, pomalu bude čas, kdy můžeme zimní věci uklidit. Prohlédněte si důkladně všechny věci, zda nepotřebují zašít, či nemají skvrny. Takových kousků se nekompromisně zbavte. Pokud nejste švadlenka, těžko zužitkujete látku na nové výtvory.

Napište si nákupní seznam

Díky organizované skříni nyní uvidíte, co vám v šatníku chybí.  Napište si seznam všeho, co budete potřebovat pořídit nové. Nový trenčkot, blejzr, kabelka, boty? Už při sepisování seznamu si v hlavě promítněte, jakou barvu by měly nové kousky mít, aby šly snadno kombinovat se stávajícími nájemníky vaší skříně. Až se vydáte do obchodu, seznamu se držte.

sale-g70e9d723a_640

Držte se seznamu

Nemusíte koupit nic, co na seznamu není, jenom proto, že je to ve slevě. Ne, opravdu nepotřebujete další černý top, ani když stojí dvě stovky. Neušetříte zlevněnou částku, ale utratíte zbytečně dalších dvě stě korun za něco, co bude zabírat místo ve skříni. Raději investujte do nadčasového oblečení z kvalitního materiálu, které opravdu unosíte, a vydrží vám několik let.

shoes-g140103a01_640

Obuv

Stejně tak, jako jste si zorganizovala skříň, udělejte s botníkem. Sešmajdané boty vyhoďte, projděte také botník vašich dětí, abyste věděla, jaké boty budete potřebovat na jaro. Určitě byste měla mít pár kvalitních lodiček universální barvy, pohodlné boty na pochůzky po městě, kvalitní boty na výlety do přírody. Trápí-li vás nedostatek financí, kupujte je zásadně ve snadno kombinovatelných barvách a průběžně můžete dokupovat další boty.

jewellery-g9edfd87ce_640

Doplňky

Myslete také na to, že vzhled outfitu snadno obmění doplňky, nemusíte hned kupovat nové kusy oblečení, možná bude stačit, když stávající šatník budete kombinovat s originálními doplňky. Doplňky mají hned dvě výhody – nezabírají tolik místa ve skříni a navíc jsou mnohem levnější než oblečení.