Jak si zorganizovat šatník?

Jak si zorganizovat šatník?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Postavíte se po ránu před otevřenou skříň a zase nemáte co na sebe? Možná není chyba v nedostatku oblečení, ale ve špatné organizaci. Stává se vám, že hledáte konkrétní svetřík a ne a ne ho najít? Když si celou šatní skříň lépe zorganizujete, tyto problémy nebudete muset řešit. Podle množství oblečení, které vlastníte, vám třídění šatníku může trvat i celý den, ale věřte, že to stojí za to.

Nejjednodušší bude, když všechno oblečení poctivě vyndáte. Jedině tak budete mít přehled, co vlastně ve skříni máte. Celý vnitřek skříně poctivě vytřete a osušte. Prohlédněte ramínka, ta která vykazují známky poškození, vyhoďte, mohla by natrhnout některé blůzky, či svetry.

cabinet-g81b5d6955_640

Každý z nás preferuje jiný systém ukládání – někdo má raději, když je všechno oblečení na ramínkách, jiní raději oblečení skládají. Výběr je v podstatě na vás, ale jsou kousky, které může vyvěšení na ramínku poškodit, například svetry, stejně tak kabáty, ty zase patří na ramínko, pokud je nechcete mít zmačkané.

Pokud nad úklidem nechcete příliš přemýšlet, vše co má knoflíky jednoduše pověste – tedy košile, halenky na knoflíky, propínací šaty apod. Na ramínka také patří bundy, kabáty, saka, blejzry a mikiny na zip.

Svetry a mikiny bez zipů raději poskládejte, jinak riskujete, že po oblečení budou na ramenou odstávat, protože jim nesvědčí přílišné vyvěšování.

Kalhoty a kraťasy můžete jak pověsit, tak i úhledně poskládat. To je jen na vás. Například Ikea nabízí do svých skříní úžasné vnitřní vybavení, jehož součástí jsou i speciální věšáky na kalhoty. Sukně můžete pověsit nebo složit – u nich spíše závisí na materiálu, ty z pevnějších látek by měly být na speciálním ramínku. Kožené kousky by měly viset vždy, skládání kůži časem poškodí.

jeans-ga2b6cb59f_640

Společenské kalhoty se skladují nejlépe ohnuté přes dřevěné ramínko, anebo na ramínku na kalhoty se speciálními klipsami.

Legíny a tepláky klidně složte, ať nezabírají příliš mnoho místa, stejně tak obyčejná bavlněná pyžama a bavlněná trička na doma.

Do skříně nepatří obuv se zašpiněnou podrážkou, či ta, kterou často nosíte, nechte takovým botám místo v předsíni v botníku. Než uklidíte sezónní obuv do skříně, řádně ji vyčistěte.

rolls-g9eae7b551_640

Doplňky a spodní prádlo si také zaslouží své stálé místo. Na šperky a brože si vymezte speciální zásuvku, či šperkovnici. Všechny pásky si také dejte na jedno místo, stejně tak šály a šálky, které můžete pověsit na speciální ramínko s kruhovými otvory. Kalhotky, ponožky a podprsenky se nejsnadněji skladují v komodě, či šuplících. Pánové si mohou udělat i speciální šuplík na kravaty, motýlky, ozdobné kapesníčky a manžetové knoflíčky. Sezónní doplňky jako jsou rukavice a čepice si roztřiďte a dejte na poličku do košíčku.