Podle čeho vybírat parfémy na podzim a zimu?

Podle čeho vybírat parfémy na podzim a zimu?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Je to tady, s padajícím listím trávíme více času v hřejivém objetí domova a na léto nám zbývají už jen vzpomínky. Podvědomě saháme po hřejivějších nápojích a potravinách, stejně tak každý rok odkládáme letní a osvěžující vůně na poličku a instinktivně začneme používat vůně, které mají těžší a uklidňující podtóny. Víte, jak si pro sebe vybrat ten správný parfém na podzim a zimu?

Jak vybrat parfém na zimu?

Rozhodně netvrdíme, že si koupíte jeden parfém a ten bezpodmínečně musíte používat celý půlrok, než bude na jaře čas na více osvěžující vůni. Parfémy si vybíráme podle nálady, oblečení a prostředí. Určitě nezvolíte těžkou a velmi aromatickou vůni do zaměstnání, takové se hodí například na večerní rande, či na ples, ale určitě ne do kanceláře. Nechcete, aby z vás kolegy a kolegyně bolela hlava a po vašem příchodu otevírali pravidelně okno, že?

pink-2791366_640

Vůně na zimu by vás měla „obejmout“, zklidnit, navodit teplý a hřejivý pocit. Něco jako když si na sebe oblečete měkoučký a hřejivý rolák a přikryjete se dekou. Nejčastěji se na zimu přidává pudrové pižmo, které přesně tuto emoci evokuje. Můžete místo toaletní vody začít používat parfémovanou vodu, či parfém. Vůně v nich má větší intenzitu, což během chladnějších dnů rozhodně oceníte.

Vyberte si dřevitý, kořeněný, gurmánský nebo smyslný parfém

Protože tyto rodiny parfémů mají silnější základní tóny, umožní vůni, aby se zafixovala a vydržela opravdu celý den. Budou tedy skvěle držet na oblečení. Složky, jsou santalové dřevo, pačuli, kožené tóny, benzoin, med, fazole tonka a všechny druhy koření, jako je skořice a kardamom. K zimnímu období rozhodně patří vanilka, muži z vás budou šílet.

still-life-1460067_640

Proč byste měla měnit vůni podle ročního období?

Při nižších teplotách se vůně kolem vás nešíří tak dobře jako v létě. Je to proto, že molekuly parfému se v chladném vzduchu pohybují mnohem pomaleji. Kromě toho díky tomu, že nám je zima, receptory v našem nose se stahují, což může lehce potlačit náš čich. Jedná se o ochranu před chladným a suchým vzduchem. Abyste se s tím vypořádali, měli byste zvolit těžší vůně se silným základem, aby vůně vydržela a byla patrná.

Základní tóny zimních parfémů bývají silnější, vsaďte spíše na kořenité, dřevité nebo sladké základní tóny, stejně jako k létu patří ty květinové, zima si zaslouží koření a vanilku a dřevité tóny.