Dovolená v Řecku

Proč jet na dovolenou do Řecka?


Sponzorované odkazy:Řecko představuje zemi bohatou na historii, rozmanitou a romantickou krajinou, která vás bude fascinovat od hor až k pobřeží s nádhernými plážemi. Řecko se postará o klidnou, romantickou, společenskou a kulturní dovolenou. Chcete si i Vy užít perfektní relax a dovolenou se vší všudy? Vydejte se do Řecka.

Dovolená v Řecku
Chcete si na dovolené odpočinout, prohřát se na čistých plážích a zaplavat si v čistém moři? Řecké ostrovy jsou ty pravé. Na takovou dovolenou nebudete potřebovat žádné vízum nebo zvláštní cestovní povolení. Řecko je členem EU, takže na cestu budete potřebovat pouze platný pas nebo občanský průkaz. Do Řecka se dostanete jak autem, tak i vlakem, autobusem nebo lodí. Samozřejmě letecky jste v tomto hřejivém ráji brzy, pohodlně a cestuje se vám v poklidu.

Kromě odpočinku na pláži u moře, disponuje Řecko mnoha turistickými lákadly zejména z historických řad. Tato země vás zaujme svou bohatou historií, která sahá daleko před náš letopočet. Největší koncentrace památek se nachází v Aténách a dále např. ostrovy Rhodos a Samos.

Dovolená

Služby i ubytování v Řecku fungují úplně na jedničku. Hotely na všech řeckých ostrovech jsou připraveny přijmout klienty a poskytnout jim služby na co nejvyšší úrovni. Zaměstnanci cestovních kanceláří i hotelů se velice snaží, aby pro své hosty vždy připravili dovolenou plnou pohody a řecké pohostinnosti.

Vybrat si můžete klasickou a ničím nerušenou dovolenou nebo také poznávací zájezd. Chcete-li poznat cizí zemi prostřednictvím znalého průvodce cestovní kanceláře, poznávací zájezdy jsou pro vás to pravé. Dobře sestavené programy, spousty zážitků, historicky zajímavých míst a samozřejmě i zaslouženy odpočinek, takové zájezdy jsou.

Na dovolenou se můžete vydat i za příjemně nízké ceny. Tzv. lastminute Řecko se určitě vyplatí a to nejen po cenové stránce, kdy se zájezdy pohybují opravdu za nízkou cenu.

Řecká kuchyně

Řecko je zemí, která vás nepřestane bavit. Nasměrujte svoji dovolenou do země ostrovů, hor, příjemných lidí a dobrého jídla. Tradiční řecká kuchyně patří mezi nejoblíbenější na světě. Základem jsou lehké pokrmy plné zeleniny a olivového oleje. Mezi nejčastěji používané maso patří jehněčí, skopové a ryby.

Určitě je vám všem znám gyros, salát tzatziki nebo řecký jogurt. Zkuste ochutnat opravdový originál, uvidíte, že v pravé řecké kvalitě je řeč o zcela něčem jiném.

Co se týče nápojů, nezapomeňte na „ouzo“ nebo Metaxu.

Je jen na Vás, jak si dovolenou v Řecku užijete a jak strávíte čas během Vaší dovolené. Určitě by ale byla chyba, kdybyste zůstala na jednom místě, podnikněte výlez do přírody, za historií a poznejte tuto zemi ještě blíže.