Second handy – milovaná i zatracovaná místa

Second handy – milovaná i zatracovaná místa


Sponzorované odkazy:V devadesátých letech u nás rostly secondhandy jako houby po dešti a kdo nechtěl chodit oblečený v módních kreacích z asijské tržnice, raději prohrabal pár košíků v místním obchodě s oblečením z druhé ruky z Anglie, Belgie, či Itálie.

V dnešní době relativní hojnosti odpadá to, že se nakupuje v sekáčích především ze šetrnosti. I když spousta maminek svým mrňouskům nakoupí rifličky a trička do školky raději v sekáči, aby nemusely litovat, když se dítko vrátí zašpiněné. Díky tomu, že jsou na trhu prací prostředky s antibakteriálními přísadami, nemusíme se ani obávat, že by dítko „něco chytilo“, od někoho, kdo oblečení nosil před ním.

Online secondhand? Proč ne!

V dnešní pandemické době se spousta secondhandů přestěhovala i do online prostředí. Existují i velké, léta zavedené second handy, které na internetu fungují celá desetiletí, ale i menší místní obchůdky zjistily, že by si díky vládním opatřením nevydělaly, a tak se naučili jednotlivé kousky popisovat a fotit na internet. Díky tomu, o nakupování v secondhandech nepřijdete ani teď.

fashion-1623086_640

Sice vám odpadne pocit, že jdete do sekáče na výpravu a přijdete o radost, že si „vyhrabete“ nějaký zajímavý kousek, ale zase vám ušetří čas to, že si online naklikáte požadovanou velikost, značku, popřípadě barvu.

Ušetříte peníze

V secondhandech najdete nejen použité oblečení, ale i outlet a nenošené poklady s visačkami. Díky tomu si budete moci dovolit značkové šaty za desetinu jejich původní hodnoty.

fashion-1623092_640

Můžete nakupovat své oblíbené značky

Nakupování z druhé ruky neznamená, že musíte obětovat styl! Mnoho sekáčů nabízí spoustu značkových oděvů a doplňků, které čekají na zákazníky, kteří poznají jejich jedinečnou hodnotu.

Můžete dát zelenou své kreativitě

Oblečení ze secondhandu je velmi levné a některé kousky jsou velmi zajímavé svou strukturou, či použitým materiálem.  Máte tedy prostor si nakoupené kousky předělat podle svého. Na internetu je spousta DIY nápadů na výrobu vlastního originálního oblečení, a když přetvoříte něco ze secondhandu, vyjde vás to levněji, než kdybyste kupovala novou látku.

sewing-1229708_640

Je to dobré pro životní prostředí

Nákup oblečení z druhé ruky je dobré nejen pro vaši peněženku, ale i pro životní prostředí.  Díky nákupu oblečení pomáháte snížit svou uhlíkovou stopu. Dokonce se ušetří i spoustu vody. Textilní průmysl spotřebovává neskutečná kvanta vody.

hangers-1850082_640

Můžete také vydělat peníze

Některé obchody vám zaplatí za vaše použité oblečení. Je to skvělý způsob, jak se zbavit košile, kterou jste chtěli vrátit, nebo kalhot, které v obchodě vypadaly lépe než doma. Vydělat můžete i tak, že když v secondhandu narazíte na nějaký vysoce ceněný značkový kousek, zakoupíte jej a vypraný přeprodáte například na Marketplace.

shopping-606993_640