Jak vybrat lichotivé šortky pro vaši postavu?

Jak vybrat lichotivé šortky pro vaši postavu?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Šortky. Skvělé oblečení na dovolenou a pro trávení volného času. Existuje spousta nepsaných pravidel ohledně tohoto kousku textilu. Od domněnek, že lidé přes 30 by je neměli nosit, přes to, že se nehodí nosit k šortkám boty na podpatku. A pak tu jsou módní přehlídky, kde si to modelky vesele štrádují na podpatkách a mají na sobě – no právě šortky! Víte, jak vybrat ty správné šortky pro vaši postavu?

Ne všechny z nás se narodily s nohama dlouhýma až do nebes jako mají modelky, není to však důvod, proč bychom měly zanevřít na šortky. U šortek je velmi důležitá délka. Nejen šortek, ale i vašich nohou.

shorts-983901_640

Chcete v šortkách vypadat co možná nejštíhleji?

Vyberte si takové, které nejsou o moc širší, než jsou vaše stehna. Důvod? Čím více budou šortky na vašich bocích odstávat, tím budete opticky širší a vaše nohy naopak kratší. I vaše boky tak budou působit štíhleji.

Dalším pravidlem pro nošení šortek je, že čím delší jsou vaše nohy, tím delší si kraťásky můžete dovolit. Dlouhonohé dámy budou i v delších bermudách vypadat skvěle.

Naopak to platí také. Pro kratší nožky jsou vhodnější extra krátké šortky, neuberou vám opticky centimetry.

portrait-487093_640

Neumíte-li se kriticky posoudit, vyberte si takové, které sahají do půli stehen, a neuděláte chybu. Lichotivě vypadají i džínové šortky, jež mají dolní lem ohrnutý. Při výběru šortek myslete také na to, s jakými botami je budete nejčastěji nosit. Vezměte si je s sebou do obchodu, abyste měla představu, jak budete vypadat. Vyzkoušejte nejrůznější střihy a barvy, určitě najdete i ty pravé pro vás.

Šortky se dají pořídit nejen klasické džínové a bílé, na dovolenou, či na prázdniny se hodí i květované, seženete i elegantnější modely s nažehlenými puky. Jaké si nakonec vyberete, záleží na vašem vkusu.

model-2405173_640

Letos budou v módě šortky se zvýšeným pasem – to má výhodu, že vám pomohou zamaskovat nějaké ty centimetry v pase navíc. Vypadají dobře i s aktuálně trendy crop topy a mikinami.