Víte, jak sladit rtěnku s oblečením?

Víte, jak sladit rtěnku s oblečením?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Francouzky moc dobře vědí, že nemusí nosit žádný make-up, pokud mají tu správnou rtěnku. Víte, ale jak správně nakombinovat barvu rtěnky s oblečením? Není to žádná věda!

Nezapomínejte na kvalitní péči o rty

Než si dojdete do obchodu pro novou rtěnku, nejprve se ujistěte, že vaše rty jsou jemné, vláčné a dostatečně hydratované. Pomůže vám k tomu pravidelný peeling, používání balzámu na rty, na horách i s UV faktorem. Naše babičky si rty potíraly medem a tato rada opravdu funguje. Také si rty nekousejte, ani když jste nervózní.

lipstick-1097142_640

Nepodléhejte módním trendům

Myslete na svůj věk a tón vaší pleti, nenechte se zlákat módními trendy a nepoužívejte rtěnku, která vám nesluší, nebo opticky zmenšuje rty. Stále platí pravidlo, že tmavé rtěnky zúžují a světlejší rtěnky dodávají opticky na objemu. Neměla byste používat klasickou rudou rtěnku, pokud nemáte krásně bílé zuby. Pokud chcete předejít faux pas, zajděte si nejdříve na dentální hygienu.

lipstick-1942172_640

Barvy rtěnek a outfity

Samozřejmě víme, že všechny barvy mají nekonečnou řadu tónů a podtónů, proto jsme pro vás vypsali alespoň obecné doporučení.

Červené oblečení většina dam kombinuje s červenou rtěnkou ve stejném, nebo hodně podobném odstínu. Zkuste však hnědou, či broskvovou rtěnku, budete překvapená, jak dobře to vypadá.

modrými kousky ve vašem šatníku nakombinujte světle růžovou, či fialkovou rtěnku, modrá si žádá chladnější podtóny.

woman-1284347_640

Královna barev bílá snese ve svém okolí všechny barvy, a tak si můžete k bílé halence dovolit jakoukoliv rtěnku. Budete šik!

Zelené barvičky si nejlépe rozumí s tvz. nude tóny, které vypadají, jako byste ani žádnou rtěnku neměla. Oproti tomu žlutá přímo volá po zářivé červené.

A co černá? Zkuste jít proti proudu a zvolte rtěnku do oranžova, nebo se švestkovým podtónem. Bude slušet především zrzkám a dámám se světlejší pleti.