V čem se vydat na jarní trek?

V čem se vydat na jarní trek?


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Máme tu jaro, a pokud už jste se nemohli dočkat, až vytáhnete pohorky a vytáhnete do terénu, jistě vás těší, že počasí je čím dál tím přívětivější.

people-2591874_640

Někdy může být jarní počasí velmi nevyzpytatelné, zejména vyrážíte-li na hory. Z pěkného prosluněného odpoledne se může během pár minut stát vaše noční můra. Proto při plánování výletů dbejte na bezpečnost, vždy by měl někdo vědět, kam jste se vydali a také předpokládaný čas příchodu do cíle. Stejně tak nepodceňujte výbavu a na trek se vydejte v dostatečně kvalitním oblečení.

Důležité jsou vrstvy

Už naše maminky nás balily jako cibule a dávaly nám několik vrstev oblečení. V dnešní době se vyrábí kvalitní oblečení z funkčních materiálů, ale i tak je vrstvení základem toho, že vám na treku bude teplo. Pokud je chladněji, stále není špatným nápadem využít hřejivé termoprádlo.

mountaineers-5649828_640

Při oblékání na výpravu si vybírejte především pohodlné kousky. Sem tam budete muset překračovat kmeny a kameny, a tak by zejména kalhoty měly umožňovat dostatečný pohyb.

Nejdůležitější součástí výbavy na trek jsou samozřejmě kvalitní, několikrát vyzkoušené trekové boty, které jsou voděodolné a nikde vás netlačí! Nikdy si neberte na delší trek úplně nové boty, jinak z výletu nic mít nebudete.

S obuví souvisí i teplé ponožky, či kompresní podkolenky, které vaše nohy zahřejí, ale nepotí se v nich chodidla.

backpack-4339090_640

S sebou budete potřebovat základní věci jako je například občerstvení, pití, bunda, či pláštěnka, mobilní telefon, čelovka, případně i powerbanka. Máte-li obavy, že vás budou tlačit boty, vezměte si s sebou náplast a pro jistotu i náhradní ponožky. Batoh, do kterého toto vybavení umístíte, by měl mít pohodlné popruhy na ramenou, odvětrávaná záda a měl by být velmi lehký. Pokud chcete mít oporu, kupte si i trekové hole, které vám zajistí stabilitu a pomohou vám se správným držením těla.

Jarní sluníčko umí na horách velice rychle spálit, a tak nezapomeňte na kšiltovku a sluneční brýle. Chcete-li předejít spálení od sluníčka, dejte si do kapsy krém na obličej s vysokým UV faktorem.