Začínáte s jógou a navíte jak se obléci?

Začínáte s jógou a navíte jak se obléci?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Přihlásili jste se na první lekci jógy a nevíte, jak se správně obléci, aby se vám dobře cvičilo a abyste mezi ostatní tak nějak svým vzhledem zapadli?

Nebojte se, s tímto pocitem na první lekci jógy šli asi všichni. Ne všichni tam vypadají jako ze žurnálu jak znáte od freelancerek z Instagramu. Důležitější než oblečení je vaše nadšení a chuť udělat něco pro svoje tělo.

yoga-3053488_640

Nemusíte si hned kupovat nové oblečení určené speciálně na lekce jógy, pokud si nejste jistí, zda vás bude jóga bavit. To by byly vyhozené peníze. Samozřejmě, pokud vás krásný barevný obleček bude motivovat, proč ne.

Kalhoty na jógu by měly být pohodlné, umožňující opravdu velmi široký rozsah pohybu. Můžete zvolit legíny, či podobné přiléhavé kalhoty, anebo naopak velmi volné kalhoty. Než legíny koupíte, ujistěte se, že přes jejich látku neprosvítá spodní prádlo.

yoga-2959226_640

Co se týče vrchního dílu, pánům bude stačit pohodlné tričko, dámy mají na výběr, zda zvolí také triko, či dají přednost přiléhavému topu, který jim nebude při krkolomnějších pozicích sjíždět. Speciální jógové topy jsou tak střižené, takže i v hlubokém předklonu vám budou držet jako přibité.

yoga-3053487_640

Oblečení na jógu by mělo být zhotoveno z prodyšné látky a mělo by dobře absorbovat pot. I když se jóga zdá jako celkem poklidné cvičeníčko, věřte, že alespoň zpočátku se u ní velmi zapotíte.

Součástí cvičebního outfitu pro ženy by měla být také kvalitní a především dobře padnoucí sportovní podprsenka bez kostic, která vás nebude nikde tlačit a dřít.

Před hodinou si také nezapomeňte upravit vlasy, aby vám při cvičení nepřekážely. Je na vás, zda zvolíte drdůlek, či culík, ale určitě se vám bude se staženými vlasy cvičit lépe.

A než vyrazíte na první hodinu, přihoďte si do batůžku pití a podložku na jógu!