Co si obléci na příjímací zkoušku?

Co si obléci na příjímací zkoušku?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Jednotné přijímací zkoušky tu máme co nevidět. Stoupá nervozita jak rodičů, tak i budoucích studentů středních škol. Jsou děti řádně připraveny? A víte, v čem se mají vydat na jeden z nejdůležitějších dní jejich životů?

Dalo by se předpokládat, že budete své pubertální dítě chtít obléknout co možná nejreprezentativněji. Do pouzdrových šatů, či byznys kalhot a řádně nažehlené košile, aby jednoduše tzv. „dělalo dojem“. Přimlouvám se za všechny teenagery, prosím, nedělejte to. Určitě na takovéto oblečení nejsou z běžných dní zvyklé. Navíc v těsných šatech a naškrobené košili jim nebude zrovna příjemně.

people-g24eba9366_640

Při vyplňování standardizovaných testů, které navíc vyhodnocuje počítač úplně někde jinde, by mělo být vaše pubertální dítko hlavně v pohodlném a volném oblečení, ve kterém jim nebude ani horko, ani zima, nebude se v něm potit a nebude myslet na to, že jej někde škrtí knoflík, či zip.

Pro ten den, který bude plný nervů, budou důležitější znalosti, než elegantní oblečení. Raději připravte oblečení klidně týden předem, abyste během náročného rána předcházeli scénám, kdy vaše slečna, či chlapec bude u skříně trucovat.

people-g5db8d7db1_640

Samozřejmě vás nenabádáme, abyste svého budoucího studenta vyslali na příjímací zkoušky ve vytahaných teplákách, aby mělo pohodlí co možná nejvíce. Ale v pohodě bude klidně obyčejné bavlněné tričko, džíny a mikina, navíc také pohodlná obuv, která nikde netlačí. Myslete na to, že tam budou celý den, tak si zaslouží také dostatečnou zásobu pití, jídla a na přestávku mezi testy také rozptýlení.

laptop-gd2ec055af_640

Má-li váš potomek oblíbenou mikinu, či svetr pro štěstí, určitě jim dovolte takový kousek obléci, velkou kupu štěstí budou potřebovat. Dojem budou moci udělat později, až se dostanou na vysněnou školu a budou moci předvést nejen svoji chuť studovat, ale i módní kreace ze své skříně.

Tak hodně štěstí budoucím studentům a vám rodičům pevné nervy!