Jak oblékat děti na jaře?

Jak oblékat děti na jaře?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Jaro je v plném proudu a trápí nás stále aprílové počasí. Zatímco ráno je zima a často prší, odpoledne bychom nejraději trávili v plavkách a opalovali se. Někdy je těžké odhadnout, co si daný den vzít na sebe i pro dospělého, natož pak pro děti. Víte, jak oblékat děti na jaře, aby se při prozkoumávání světa nenachladily?

Zásadní pravidlo pro dětské oblékání je vrstvení. Zejména pokud jsou vaše děti menší a vy se vydáte na celodenní výlet. Cestou tak budete moci do batůžku odkládat jednotlivé vrstvy, až bude vašemu dítku horko.

little-girl-gb7fb309d2_640

V obchodě se dívejte po funkčních materiálech. Sice bývá takové oblečení dražší, ale větruodolné, voděodolné a funkční nepromokavé oděvy dokáží vaše dítě udržet v teple a zároveň se v takovém oblečení nebude potit. Skvěle fungují i lehoučké fleecové bundičky, jako spodní vrstva, dokáží tělo dítěte udržet v teple.

V poslední době jsou velice oblíbené tzv. pogumované kalhoty, které slouží jako vrchní vrstva na tepláčky a umožní prozkoumávání kaluží a bahnitého terénu, aniž by se maminka musela zlobit, protože z nich snadno bahno a hlínu osprchujete. Když už jsme u prozkoumávání kaluží, myslete na voděodolné boty, klasické dětské holínky a hřejivé ponožky.

bluebells-g24a36d1bc_640

Pro dny, kdy je chladněji, se vám k ruce bude stále hodit čepice. Už samozřejmě z lehčího materiálu, nejoblíbenější jsou bavlněné čepičky s oblíbenými pohádkovými hrdiny, větší slečny ocení příjemnou čelenku, díky které jim nenafouká do oušek.

Nejoblíbenějším kouskem jsou dětské mikiny, nejlépe ty na zip, které snadno rozepnete, když bude vašemu dítěti horko. Díky kapuce budete mít jistotu, že i když z nenadání začne foukat, budou vaše děti v teple.

child-g41a8451ec_640

A ani na jaře neuklízejte tenké rukavice, protože bývá po ránu opravdu chladno. Pomáhá-li vám vaše dítko při zahradničení, určitě je využije i na „špinavější“ práce.

girl-gc9de18fc0_640

Rada na závěr: Ani u malých dětí nezapomínejte na ochranu zraku před ostrým jarním sluníčkem a na výlety na kolách jim pořiďte sluneční brýle.