Zimní oblečení pro děti, aneb jak si užít zimu bez nachlazení

Zimní oblečení pro děti, aneb jak si užít zimu bez nachlazení


Štítky:

Sponzorované odkazy:První spadané listy nás upozorňují, že bude třeba si připravit oblečení na podzim a svým dětem pořídit pořádnou zimní výbavu, aby sáňkování neskončilo nachlazením. Víte, co by nemělo chybět ve výbavě žádného mrňouska?

snow-1217124_640

Určitě nepromokavá zimní kombinéza. Je to nejvděčnější kousek pro rodiče batolat, nefouká jim na záda, a i když dělají andělíčky ve sněhu, nikdy nebudou mokré. Také se bude hodit kvalitní zimní bunda. Ta je praktičtější pro nákupy, návštěvy lékaře, či na zachumlání a procházku v kočárku. Malinkým dětem se bude určitě hodit zateplený fusak.

child-5271290_640

Dítě nejlépe obléknete, když použijete více vrstev. Jistě si do nákupního košíku přihoďte mikinu, či svetr z kvalitní vlny, které vašeho drobečka zahřejí. Spodní vrstvy jsou také důležité – trika, anebo bodýčka s dlouhým rukávem se hodí vždycky, pod ně můžete obléci ještě body bez rukávů, či obyčejné tílko. Pokud bude z materiálu, který odvádí pot, tím lépe. Ne, že by se malé děti potily, ale tyto materiály pomáhají udržovat snadněji tepelný komfort.

Bundy, mikiny i kombinézy se snažte kupovat s kapucí, i když vaše dítě bude mít čepičku, další vrstva navíc se bude hodit, když bude opravdu hodně foukat, anebo když na cestě domů začne z ničeho nic pršet.

Oteplené kalhoty. To je další zimní must have pro malé dětičky. Pod ně zvolte fleecové legíny, punčochy, či spodní prádlo z thermomateriálu.

baby-1829454_640

Nezapomínejte ani na nákrčník, rukavice a kvalitní nepromokavé botičky.

Večerní rutina

Na zimu se bude hodit také teploučký župan, do kterého se po koupání vaše děti zachumlají. Nechcete-li mít obavy, že vašemu batoleti bude v noci zima až se odkope, pořiďte mu pytel na spaní, který pomůže ke klidnějšímu spánku, ale také udrží jeho nožičky a záda v teple.

Myslete na to, že děti rády zkoumají okolní svět, proto dbejte na to, aby jim zimní oblečení umožňovalo pohyb.