Nejvyšší čas na nákup nového zimního kabátu. Víte, z jakého materiálu jsou kabáty nejlepší?

Nejvyšší čas na nákup nového zimního kabátu. Víte, z jakého materiálu jsou kabáty nejlepší?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Každoročně otevřeme skříň a přemýšlíme, zda do prvních chladných dnů vyrazit v loňské zimní bundě, či kabátu, anebo si uděláme radost a pořídíme si zimní oblečení nové. Pokud hledáte důvod, proč si pořídit nový kabát, jedním může být to, že ten starý je vyroben z nedostatečně izolujícího materiálu. Která látka na výrobu zimního kabátu je vlastně nejlepší?

Styl vás nezahřeje

Určitě rádi vyčníváte z davu, ale nejnovější styly crop top bundiček si v našich končinách dovolit nemůžeme, pokud nechceme, aby nám nastydla záda, či ledviny. Při koupi kabátu si také zkontrolujte cedulku, abyste věděli, jak o nový kousek vašeho šatníku pečovat. Vybírejte takové, které si budete moci vyprat doma. V čistírně se vám o kabáty a bundy postarají, ale pokud tam budete chodit příliš často, celkem se to prodraží. A teď už pojďme k těm slíbeným materiálům.

winter-3052624_640

Vlna

Nejoblíbenějším a nejdéle používaným materiálem pro výrobu zimních kabátů je bezesporu vlna. Vlněné kabáty je lepší nosit do čistírny, pečlivě skladovat, aby vám ve skříni nezatuchly a vůbec je jejich údržba celkem náročná, ale to kompenzují její užitné vlastnosti. Vlněný kabát drží tvar, odpustí nějaká ta kila navíc a hlavně dobře tepelně izoluje, což znamená, že vám v něm bude teplíčko i ve velkých mrazech. Obecně to platí pro všechny druhy vlny – z ovcí,z  koz (kašmír, mohér) i o  angorské vlně.

Umělá kožešina

Většina řetězců s oblečením opouští od výroby kožichů a kabátů z pravé kožešiny. A je to jen dobře. Jaké výhody vám přinese zimní kabát z umělé kožešiny? Umělá kožešina je směsí různých materiálů, je mnohem levnější než ta pravá, neumírají kvůli ní zvířata, při správné péči vám vydrží opravdu dlouho a nehrozí, že by zachutnala šatním molům. Navíc vás zahřeje a je krásně měkoučká, bonusem už je jen to, že působí luxusním dojmem.

beautiful-young-woman-635271_640

Nylon

Za všechna uměle vyrobená vlákna jmenujme nylon, který je universální tkaninou, ze které se dá vyrobit všechno – od punčoch až, no až vlastně po kabáty. Nylon nabízí pružnost, voduodpudivost, odolnosti proti oděru, zimní kabáty z nylonu, či jeho směsí, tak můžete využít do deště i do sněhu a budete v suchu a teple. Není náchylný k plesnivění a plstnatění a většina oblečení z něj vyrobená se může vyprat doma v pračce.

Flanel

Flanel je znám hlavně z oblíbených kostkovaných košil, ale i zimní kabát vyrobený z flanelu má své kouzlo. Flanel je funkční, měkký, pohodlný a odolný. Původně se flanel vyráběl z vlny, byl tak hřejivější než dne, kdy se jeho většina dostává na pulty obchodů z česané příze.

capra-5325265_640

Kašmír

A na závěr něco pro fajnšmekry. Chcete do svého šatníku universální, nadčasový a moderní kousek? Kupte si kašmírový kabát. Pořizovací cena je velmi vysoká, jeho údržba je velmi náročná, ale za to vám vydrží velmi dlouho. Kašmír má neuvěřitelné „hřejivé“ vlastnosti, navíc je jemňoučký jako hedvábí a bude přímo pobízet k zachumlání se.