Jak být stylová v rukavičkách?

Jak být stylová v rukavičkách?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Zima nás nutí vytáhnout kromě kabátů a bund i teplejší módní doplňky, jako jsou například čepice, šály a rukavice. V posledním článku jsme se věnovali tomu, jak nosit šály tak, aby upoutaly pozornost a byly hřejivým módním doplňkem (článek zde). Pojďme se spolu podívat i na to, jak sladit rukavice s outfitem a šálou a pokrývkami hlavy tak, abychom nevypadaly, jako holčičky, které se chystají do školky.

Bohužel v našich končinách chtě nechtě existují dny, kdy se musíme tzv. nabalit a bez čepice a rukavic nemůžeme vyrazit do práce. Nevadí. Naučte se teplé zimní doplňky nosit tak, aby byly vkusným módním doplňkem.

Účelnost

Než se zaměříme na barvy a styly rukavic, ujasněme si, proč je důležité nosit rukavice. Nejenže nám při pádu na náledí ochrání ruce před odřeninami a pořezáním, chrání také citlivou pokožku rukou před nepříznivými povětrnostními vlivy. V zimě bychom na ruce měly používat hutný výživný krém, ale také právě rukavice. Vždy mějte rukavice v pohotovosti například v automobilu, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat škrábat okýnko, či někde zapadnete a rukavice se vám budou hodit, než dorazí pomoc.

Estetická stránka věci

Rukavice však mohou nabídnout mnohem více, než jen ochranu našich rukou. Jsou klasickým doplňkem, který dokáže pozvednout každý outfit k dokonalosti. Inspirovat se můžete například u známých osobností. Například Audrey Hepburnová, či Jackie Keddedyová jsou ženy, které se rukavic nebály. Prohlédněte si jejich fotografie. I taková královna Alžběta II bez rukaviček nevyrazí – a to nejen v zimě, ale i v létě.

face-g94b57f438_640

Nekupujte pouze nudné barvy

Až vyrazíte do obchodu na nákup rukavic, prohlédněte si celou nabídku. Nemusíte si vybrat první hnědé, či černé rukavičky. Velmi dobře vypadají rukavice v akcentních barvách – například červené anebo fuchsiové. Pokud jde o kožené rukavice, velmi často jsou v dostání v černé a hnědé barvě, zvolte však raději béžovou, či barvu burgundského vína. Bílý kabát zase velmi pěkně doplní smaragdově zelinkavé rukavice. Se zeleným kabátkem vyniknou fuchsiové a růžové rukavičky. Obecně lze říci, že skvěle fungují kombinace barev, které jsou proti sobě na barevném spektru.

gloves-g929153983_640

Do módy se dostávají zpět i v padesátých letech oblíbené kožené rukavice pro řidiče, jsou velmi často zdobeny nejrůznějším pálením a dírkováním.

hand-g3fd562f5b_640

Když vyrazíte na ples, nezapomínejte na saténové rukavičky, které budou skvěle doplňovat velké večerní šaty.