Proč nosit šátky a šály?

Proč nosit šátky a šály?


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Nemusí nutně rovnou sněžit, abyste si ze šatníku vytáhla nějakou pěknou šálu, či šátek. Nejenže zahřejí váš krk, ale pomohou opticky rozzářit váš obličej. Jsou také skvělým módním doplňkem. Přidají trochu života do podzimně a zimně laděných šedých a černých outfitů.

Nebudete nachlazená

Šátky a šály pomohou vaše tělo uchránit před nachlazením. Na podzim a v zimě je po ránu extrémní mráz, často fouká vítr a některé oblečení nemá dostatečně vysoké límce. Šátek pomůže ochránit váš krk před chladem. Často také trpíme zablokovanou šíjí a bolestmi krční páteře. Stačí jet s otevřeným okýnkem v autě, či aby nám nafoukal krk. Šátky a šály nám pomohou i ke kráse. Když budeme krk a dekolt udržovat v teple, bez vlivů počasí, budeme mít méně podrážděnou pokožku a méně vrásek v této oblasti.

woman-g2a2972b9e_640

Šály také pomohou v extrémním chladu, kdy si můžeme do nich schovat i tvář, utvoří bariéru a pomohou nám v okolí obličeje držet teplý vzduch. Dýchání ledově chladného vzduchu není dobré pro zdraví našich dýchacích cest. V době, kdy se musely nosit respirátory i venku, nám ony parádně sloužily k tomu, aby nás „nebolely“ plíce, když byly teploty hluboko pod bodem mrazu.

Doplněk

people-g09f2079d6_640

Většina kabátů a zimních bund je prodávána v nudných barvách černá, hnědá, šedá. Taková šála dokáže rozzářit váš zimní outfit. Nejlépe vypadá, pokud máte sladěné i ostatní doplňky – pokrývku hlavy, rukavice, či zajímavou brož. Šály a šátky se vyrábí v nejrůznějších designech a z mnoha rozličných materiálů, je jen na vás, jaké si vyberete. Chcete-li se stylem dojít ještě dál, naučte se šálu a šátek vázat zajímavým způsobem. Na internetu existuje spousta rad, tipů a triků, jak si uvázat tyto doplňky tak, abyste vypadala jako ze škatulky.

Například návod na vázání šály ZDE. Návod na vázání šály ZDE. Oblíbená jsou videa z Pinterestu, či YouTube. Stačí zadat do vyhledávání heslo: „How to tie a scarf“ a můžete začít trénovat.