Bydlení s mramorem

Bydlení s mramorem


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Mramor je v současné době velmi trendy a drží se na vrcholné příčce již déle než rok. Dle velké oblíbenosti v tom jistě bude i nadále pokračovat.

Mramor a veškeré mramorové vzory již dávno nejsou k vidění jen na kuchyňské desce nebo dlaždicích, do mramoru oblékáme i stěny a bytové doplňky, jako jsou misky na mýdlo, servisní nádobí nebo vázy.

Mramorová koupelna

Mramorová koupelna

Mramorová kašna

Mramorová kašna

Proč je mramor tak oblíbený?

Mramor je symbolem vznešenosti, luxusu a elegance. Pravý mramor je také silný, robustní a nadčasový. A to je jen několik málo důvodů, proč jsme mu všichni podlehli.

Mramor dříve

Stará mramorová podlaha

Stará mramorová podlaha

Mramorová struktura byla oblíbená už před několika lety. Používala se ale hlavně v koupelnách a halách boháčů nebo hotelů. A tak proto že je pravý mramor velmi drahý, my si nyní vystačíme s jeho napodobeninou a využijeme ho kdekoliv nás to jen napadne. Jeho jemnost zaujme skutečně i na malých plochách, dekoracích a nábytku. Dopřejte svému interiéru dotek luxusu.

Mramorová hala

Mramorová hala

Mramorová podlaha

Podlaha s mramorovým vzorem se hodí hlavně do moderního interiéru. A skvělé je, že laminátová mramorová dlažba vydrží oproti pravému mramoru více při nárazech a možnému poškrábání. Pocit luxusu je ale zachován.

Ohřev chladného mramoru

Při pohledu na mramor vás může přejet mráz po zádech, protože jeho vzhled opravdu působí chladně. Z toho důvodu je dobré kombinovat mramor se světlým dřevem nebo pastelovými barvami, které působení chladu přebijí a místnost zahřejí.

Další kombinace s mramorem

Měděná váza

Měděná lampa

Pro svoji klidnou a neutrální barvu se dá kombinovat v podstatě s kterýmkoliv přírodním prvkem, jako jsou dřevěné trámy a kožešiny.

Pro dokonalé slazení můžete zkusit zelený, růžový nebo modrý mramor, se kterým můžete zapojit v minimalistickém interiéru i další barvy, nejen klasickou černou nebo bílou.

Jestliže se vám zdá mramor stále studený, vyzkoušejte spojení se stejně moderním materiálem, a to mědí. Měděné doplňky dodají klasickému i modernímu interiéru teplý nádech. Postačí vám jen vhodné umístění měděních svící, mísy nebo lampy.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: www.flickr.com