Jednoduché a krásné

Co bude letos nosit váš byt – nové trendy v bydlení


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Jestliže se letos chystáte na rekonstrukci svého bytu a chcete ho obléci do nových trendy kousků, můžete se tímto článkem trochu inspirovat. Moderní bydlení se tendenčně navrací k přírodním materiálů, živým rostlinám a čistým liniím.

Živé rostliny

Rozkvetlé květiny

Rozkvetlé květiny

Živé rostliny s nádhernými květy jsou v interiéru hodně důležité, a to nejen z estetického hlediska. Rostliny, jak všichni dobře víme ze školy, mění oxid uhličitý na kyslík, jež ovlivňuje každou část našeho těla. Krom toho se interiér s živými rostlinami krásně zútulní a získá na harmonii. Vy se budete cítit lépe a místnost bude zářit zdravou energií. Některé květiny také neskonale krásně voní, takže navíc získáte přírodní osvěžovač vzduchu bez chemikálií.

Kam umístit květináč

Každá rostlina má jinou povahu, stejně jako lidé, a některá snese ostré slunce, jiná si zas libuje více ve stínu.

Dále si také nejprve ověřte, do jaké výšky rostlina vyroste, aby se do vámi zvoleného místa po několika letech ještě vešla.

Přírodní materiály

Ratanový nábytek

Ratanový nábytek

V tématu: Návrat k přírodě, budeme pokračovat i s výběrem materiálu. Tento trend je dlouhodobý a tudíž nadčasový. Mezi moderní materiály patří dřevo a proutí. Lesklou měď letos nahradí tmavá industriální ocel a poohlédnout se můžete rovněž po ratanu a korku.

Výrazné barvy

Hnědočervená barva

Hnědočervená barva

Malování stěn bytu se řídí velikostí a prosvětlením místnosti. Do světlých místností si můžete dovolit tmavší odstíny, které světlo pohlcují a zužují prostor.

Dominantní barvou je letos tmavočervená s hnědými odlesky a nejlépe vynikne vedle šedé, tyrkysové anebo jantarové barvy.

Dalšími trendy v barevnosti jsou barvy vycházející z přírody: barva listí, hlubokého lesa, břidlicová šeď nebo sluníčkově žlutá.

Jednoduché linie

Jednoduché a krásné

Jednoduché a krásné

V jednoduchosti je krása a stejná krása se skrývá i v jednoduchých liniích a bílé barvě. Při výběru podlahy je třeba rozmyslet si rovněž ladění stěn a nábytku. U podlahových krytin je vidět návrat k přírodním a světlým materiálům (přírodní dub), kterými interiér získá více světla.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: www.flickr.com