Capri kalhoty 

Capri kalhoty 


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:V průběhu padesátých let se staly kalhoty módní záležitostí a stále více pronikaly do městských ulic, především prostřednictví mladé generace. A jednou z novinek, která k nám přišla z Itálie, byly úzké kalhoty v tříčtvrteční délce a říkalo se jim „Capri“, a to podle místa, kde je začal poprvé prodávat italský návrhář Emilia Pucci.

Capri kalhoty se nosily dříve těsně pod kolena. Tato délka v současnosti patří spíše do sportovního stylu. Nejlepší volbou jsou Capri těsně nad kotníky, ohrnuté nebo maximálně do poloviny lýtek, a to jen v případě, že je máte úzké jako laňka.

Volnější capri kalhoty

Volnější capri kalhoty

Bílé capri kalhoty

Bílé capri kalhoty

Džínové capri kalhoty

Džínové capri kalhoty

Capri kalhoty s puntíkem

Capri kalhoty s puntíkem

Výběr

Nemusíte se bát, že vám zkrácené kalhoty přidají na objemu lýtek a kotníků. Pokud si pohrajete s výběrem střihu, stylu, barvy a obujete správné boty, celkový dojem se změní k nepoznání.

Vybírejte kalhoty s pevným pasem. Elastický pás vytvoří zbytečný objem v dolní části těla.

Vysokým ženám sednou Capri kalhoty, které se postupně zužují a mohou být i ohrnuté. To samé platí pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin.

Ženám o výšce kolem 160 cm sluší rovný střih a dálka pod polovinu lýtek. Stejný střih i délka se hodí na silnější postavy.

Jestliže máte silná lýtka, kalhoty musí končit v oblasti kotníků.

A protože Capri kalhoty zkracují nohu, obujte si k nim vždy vyšší boty, na klínu, jehlách nebo i s širokých podpatkem.

Capri kalhoty mohou být elegantní nebo i ležérní. Volný střih se hodí více pro volný čas a kombinuje se s vypasovanými topy. Mohou být barevné nebo i vzorované. Naproti tomu Capri kalhoty z pevné látky a úzkého střihu jsou vhodné pro formální příležitost. Nosí se v neutrálních barvách s halenkou nebo blejzrem. K tomu vysoké podpatky dodají celkového vzhledu vrchol elegance.

Jedná se o velmi oblíbený módní kousek, a navíc jsou neskutečně pohodlné a praktické. Zkuste je letos i vy!

Capri nad kotníky světlé

Capri nad kotníky světlé

Capri nad kotníky tmavé

Capri nad kotníky tmavé

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: http://www.orsay.com/cs-cz/