Oxfordky

GENDERLESS je více než trend


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Návrháři nedávno představili módní trend, který je více než androgynální. Jedná se o druh módy, která odmítá rozlišovat pohlaví a ničeho se nebojí. Ve skutečnosti však toto nové hnutí pouze pokračuje, protože designéři jako Rick Owens nebo Rad Hourani tuto módu již léta navrhují. A co třeba v 80. letech 20. století. V té době začaly repperky nosit volné oblečení určené výhradně mužům. A tehdy se také objevila kolekce Katharine Hamnett s volným unisex oblečením a kontroverzními slogany.

Opravdový boom však přišel až s kolekcí módních značek Gucci a Prada. Dokonce i street stylový gigant Zara nedávno představil linii následující stopy obchodního domu Selfridges.

Dámská Genderless móda

Dámská Genderless móda

Nové hnutí

Genderless je více než trend, je to evoluce, díky které je stále více zřejmé, že konáváme tradiční pevné pohlavní role. Nositel není nucen oblékat se jako opačné pohlaví, ale má svobodu a možnost vytvořit si vlastní styl. Základní požadavkem není sloučit pohlaví do jedné homogenní masy, ale spíše vymýtit hranice, které nás omezují v tom, co se rozhodneme nosit. Ženy si mohou obléknout maskáčový vzor a muži zase růžovou barvu bez jakýchkoliv předsudků a stereotypu. A existuje mnoho dalších možností.

Dámská a pánská Genderless móda

Dámská a pánská Genderless móda

Předsudky

I když je povědomí a tolerance ohledně nesouladu mezi pohlavími na vzestupu, je před námi nepochybně ještě dlouhá cesta. I když někteří muži se začínají odvážně oblékat do fialové nebo růžové, ale společnost je prvním ohledem automaticky zařazuje mezi gaye. A tak se není čemu divit, že většina mužů si drží od extravagantní módy odstup. A stejně, tak o ženě, která si na sebe vezme obří kabát, volné šaty nebo široké kalhoty, se mluví jako o někom bez stylu a vkusu.

Genderless

Genderless

Móda z východu

Jde převážné o východně orientovaný fenomén – Jižní Korea, Japonské, a to především v Soulu a Tokiu pod značkou korejských návrhářů Kye a Hyein Seo. Zde jsou k vidění chlapci s roztomilými očky laní a malinovými rtíky oblečení v bezpohlavní módě a vy si je klidně můžete splést s rozkošným děvčátkem.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: www.flickr.com