Dámské džíny nabízí tisíce proměn střihů i barev

Dámské džíny nabízí tisíce proměn střihů i barev


Sponzorované odkazy:Denim. Tohle slovo, tahle látka má své kouzlo, kterému podléhá už několik generací žen. A mimochodem, víte, že nejde o žádnou novinku z 20. století, ale mnohem starší záležitost? Už italští námořníci v 17. století nosili oděvy z modré látky připomínající denim. Nestárnoucí klasikou se potom denim stal v polovině 19. století. Jak?

Nezničitelný materiál přichází ke slovu

Jistý Levi Strauss v USA začal v polovině 19. století šít a prodávat pro chlapy kalhoty z bavlněné látky dovezené s z francouzského Nimes. Odtud vznikl i název Serge de Nimes (bavlněný serž z Nimes, tedy de Nimes) a jeho zkratka denim. Velmi rychle získal velkou oblibu. V roce 1873 si způsob výroby včetně využití cvočků patentoval. Kovbojové a zlatokopové měli oděv, který nezničilo téměř nic, tak byl trvanlivý. Kvalitní odolná látka se později začala používat i na jiné věci – bundy, doplňky… A nový módní trend byl na světě.

087EE1B023_901_10

Ženy chtějí i barvy

Málokdo v době jeho vzniku tušil jak silný a nezničitelný bude. Ve 30. letech 20. století se objevuje v Evropě. Počítá s ním každá módní vlna, která ho využije ve svůj prospěch. Začínají se proto objevovat stovky variací džín. Trendu nošení džínoviny samozřejmě podlehnou i ženy. Chtějí džíny nejenom v klasické modré, ale i v jiných barvách. Černé, šedé, ale třeba i barevné.

Je libo skinny nebo raději bootcut?

Rodí se různé podoby džín, z nichž řadu můžete najít zde. Strečové džíny dokážou pěkně obtáhnout postavu, která potom vypadá velmi sexy. Skinny džíny, tedy super úzký střih prodlužuje postavu a zeštíhluje nohy. Skinny bootcut se pod koleny lehce rozšiřují, Straight, tedy rovný střih se hodí téměř univerzálně pro všechny. Boyfrendy se sníženým sedem, jegginy, spojení džínů a legín a spousta dalších střihů. Každá žena si tak vybere ty, které na její postavě budou působit nejlichotivěji.