Chystáte se na vánoční večírek?

Chystáte se na vánoční večírek?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Pořádá vaše společnost klasický vánoční večírek? Určitě toho máte před svátky k zařizování spoustu, od dárků pro děti, až po vánoční stromeček. My jsme vám sepsali pár tipů na to, co si obléci, abyste měli ulehčený výběr oblečení.

Dříve, než vyrazíte na vánoční večírek, ujistěte se, že na pozvánce není napsaný dress code. Ten by vám výběr oblečení ulehčil. Pokud ne, budete muset použít selský rozum. Je-li váš vánoční večírek neformální, i tak to s přílišnou ležérnosti nepřehánějte, přeci jen se dá předpokládat, že bude přítomno i vedení společnosti, tak se nemusíte předvést v legínách a vytahané mikině, případně trapném svetru s vánočním motivem.

Jedná-li se o klasický vánoční večírek a pracujete-li v kanceláři, dá se sice očekávat neformální oblečení, ale na úrovni. Nejste-li si jistí, zeptejte se kolegů, v čem hodlají vyrazit. Ať nejste oblečeni příliš nóbl, či naopak nedbale.

evening-dress-4835425_640

Tipy pro dámy

Chodíte do kanceláře v kostýmku? Oblečte nějaký zajímavý top, klidně třpytivý, či červený, zelený, abyste ladila s Vánocemi a k tomu oblečte černou sukni, či černé pohodlné byznys kalhoty. Obdobou mohou být úpletové šaty, pásek a vkusné kozačky. Nepřehánějte to s módními doplňky.

Oblečení by mělo být čisté, vyžehlené, mělo by vám dobře sedět, s pohodlnými botami to příliš nepřehánějte. Klidně můžete svému „nudnému“ oblečení dodat trošku více ze svého stylu, než jste zvyklá přiznat v zaměstnání. Každopádně alkohol na vánočním večírku konzumujte s mírou, abyste předešla nevhodnému chování. Šéfové se sice také na vánočních večírcích baví, ale určitě na ně neudělá dojem opilá sekretářka, která se na večírku chová naprosto nevhodně.

Pokud je večírek naopak formální, či je dokonce na pozvánce uvedeno „black tie“, je naprosto nutné tento požadavek dodržet. Je tedy třeba obléci dlouhé večerní šaty v tmavé tlumené barvě, nutností jsou punčochy, ne příliš výrazný výstřih. I doplňky a účes by měly být spíše klasického typu.

handsome-guy-885388_640

Pro pány

Pánové mají výběr o moc jednodušší, protože pokud se týče „black tie“ večírků, musí mít pánové smoking. Pro formální, avšak ne vysoce společenskou událost zvolí společenský oblek v černé, tmavě modré, či tmavě šedé barvě, doplní jej kravatou a košilí s dlouhými rukávy.

Na neformální firemní večírek budou vhodné i tmavé džíny a sako, kravata není třeba.