Malé oblečení do velké zimy

Malé oblečení do velké zimy


Štítky:

Sponzorované odkazy:Za nedlouho jsou tu Vánoce, a pokud zamýšlíte, že Ježíšek kromě hraček a knížek donese pod stromeček vašemu dítku nové zimní oblečení, pojďte se s námi podívat na seznam toho nejpraktičtějšího, ať máte v obchodě ulehčený výběr.

kid-5263754_640

Bundy a kabáty

Ty jsou jistě součástí každé dětské garderoby pro chladné počasí. Zateplené, tzv. lyžařské bundičky jsou vyplněny izolační výplní. Můžete si vybrat mezi klasickou péřovou, anebo syntetickou. V péřové bundičce bude vašemu drobečkovi větší teplo, avšak pokud péřová bunda namokne, příliš ho nezahřeje, také se hůře udržuje a pere.

Bundy vybavené syntetickou výplní jsou levnější, snadno se dají do klasické pračky, nemusíte s nimi do čistírny. Zahřejí i ve vlhku, ale v porovnání s péřovými bundami ztrácí, pokud se mají obléci do extrémního mrazu.

Fleecové bundy se v zimě používají spíše jako spodní vrstva, protože krásně udržují tělesný komfort. Hodí se i na podzim, jako vrchní vrstva do suchého počasí. Ovšem fleecové bundy nechrání dítě ani před větrem, ani před mrazem, na to jsou stále oblíbenější softshellové bundy, které se hodí pro pobyt venku, kdy je sychravé počasí, ne však do mrazu. Spojením fleecové a softshellové bundy získáte kombo, které udrží vaše dítko v suchu a teple po celý podzim a jaro.

child-83811_640

Bundy 3 v 1 se na pultech obchodů objevují čím dál častěji. Mají vrchní vrstvu, která chrání před vlhkem a větrem, další vrstvu, která je naplněna buď peřím, či syntetickou výplní a pod nimi je ještě izolační vložka, nejčastěji z fleecu, která drží tělo v teple. Jednotlivé vrstvy lze odepnout a v přechodovém období na podzim a na jaře využívat jen některou ze součástí.

Pro batolata se nejčastěji prodávají kombinézky, které je udrží v teplíčku a navíc je lze snadno rozepnout pro případnou výměnu plenky.

kids-5263774_640

Kalhoty

Větším dětem, které si již umí říct na toaletu, se většinou pořizuje souprava – kalhoty do sněhu a bundička ze stejného materiálu. Kromě klasických zateplených kalhot ála lyžařské, můžete koupit i tzv. pogumované kalhoty, které nepropustí vlhko a hodí se pro objevování světa, skákání v kalužích a třeba na stavění sněhuláka. Obléci je dítěti můžete od podzimu do jara, bude-li chladněji, samozřejmě pod ně patří thermoprádlo, či punčochy.

boy-1272637_640

Dbejte na to, aby měla bundička, či kombinéza kapucu, pokud bude hodně foukat, či vás na procházce zastihne sněhová vánice, oceníte ji.

Ve výbavě samozřejmě nesmí chybět kvalitní čepičky, pod které nefouká a zateplené voděodolné rukavičky a nákrčník.

Když dítě oblečete do sněhu odpovídajícím způsobem, uvidíte, že si zimu báječně užijete!!