Proč jsou muži fascinováni hodinkami?

Proč jsou muži fascinováni hodinkami?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Určitě jste si všimli, že pro muže jsou hodinky stejným vyjádřením společenského statusu, jako třeba drahá vila, či sportovní automobil. Proč jsou muži doslova fascinování kvalitními a drahými hodinkami?

Možná je to proto, že oni nemají tolik možností „zdobení“ jako ženy. Ano, jistě si mohou vzít náramek, řetízek, pásek a boty, ale tím jejich sortiment plus mínus končí. Kdežto ženy mohou mít náušnice, sponky do vlasů, nejrůznější ozdoby do vlasů, brože, náhrdelníky, šperky, kabelky, šátky, lodičky atd.

 

man-407095_640

Velice úspěšní muži mají jedno společné a tím je vášeň ke kvalitní obuvi a právě hodinkám. Odkazuje to na jejich postavení a ukazuje na to, co v životě dokázali. Zcela jistě nemá vlivný podnikatel pouze jedny extrémně vzácné hodinky, ale celou sbírku.

V dnešní době jsou hodinky právě spíše o tom společenském statusu, čas zjistíte snadno na mobilním telefonu, notebooku, v podstatě se stačí rozhlédnout po městě a víte, kolik právě nyní je hodin. Z hodinek se tak z užitné věci stal rázem šperk, který doplní vzhled oblečení a odkáže na styl muže, který je nosí.

wrist-watch-2159785_640

Design, značka a funkčnost hodinek prozrazují hodně o mužském charakteru a životním stylu. Existují hodinky s různými časovými pásmy, které odkazují na to, že jejich nositel je pravděpodobně stále na cestách. Většina mužů však preferuje klasicky vypadající hodinky od renomované společnosti – například Rolex, Patek Philippe apod.

Hodinky nemusí být pouze módním doplňkem, ale jsou také nezřídka brány jako investice. Některé sběratelské kousky mají totiž hodnotu jako nové rodinné SUV a dá se předpokládat, že jejich cena poroste. Na rozdíl od hodnoty automobilu, která klesne, hned jak opustíte areál autosalonu.

hands-1866619_640

Hodinky, které se v rodině předávají po generace z otce na syna, mají také velmi vysokou, většinou je to hodnota emoční a sentimentální. Takové hodinky se k běžnému nošení nehodí, mají mít čestné místo v bankovní úschově, či by ve vašem domácím trezoru měly čekat na narození dalšího chlapce.