Nosíte ráda řetízky?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Šperky se po staletí používají ke zdůraznění ženské krásy. Ať se již jednalo o první šperky z mamutích klů, či diamantové šperky a královské korunky, až po dnešní bižuterii, vždy šperky symbolizují postavení ženy, ale vypovídají hodně i o její povaze.

Proč jsou tak oblíbené řetízky?

Určitě ne proto, že připomínají řetězy, ale jsou vkusným každodenním šperkem pro všechny ženy. Snadno se na řetízku změní přívěšek a lehce se tak nakombinuje se zbytkem outfitu. Je jen na vás, zda nosíte denně stejný řetízek s andílkem, vaším astrologickým znamením, či měníte přívěsky podle nálady, či ročního období.

 

gold-665722_640

Obecně nejoblíbenějšími přívěsky jsou ty se znameními, andílci, jména dětí napsaná na zlaté podložce, počáteční písmena jména. Poslední dobou se oblibě těší také řetízky v podobě tzv. „psí známky“, kterou nosí vojáci po celém světě, zejména mezi mladými jsou velice in.

Často jsou k vidění i náramky a náhrdelníky z drahých kamenů a křišťálů, některé ženy věří, že je dokáží uzdravit, dodat jim sílu a energii, či je ochrání před působením negativních myšlenek a sil. To už trošku zavání magií, ale pokud tomu věříte, určitě vám pomohou. A když ne, minimálně se snadno díky barvám skombinují se zbytkem oblečení – navíc jsou většinou za rozumnou cenu.

 

jewellery-1633124_640

Dbejte na kvalitu

Až si půjdete příště koupit řetízek, dbejte na to, aby na něm byl punc, tedy označení o jeho pravosti – ať se již rozhodnete pro zlato, anebo stříbro, ujistěte se, že platíte za kvalitu. Na trh se často dostanou padělky.

Velmi pěkně vypadá i sada, která k sobě ladí – tedy náušnice, řetízek a náramek ve stejném designu. Jedná se většinou o nenápadné kousky, které se velmi hodí právě pro každodenní nošení a jejich předností je universální použití. Těžko vyrazíte do zaměstnání ověšená diamanty od hlavy až k patě, že? U jednoduchých řetízků ze stříbra vás nebude mrzet, pokud se vám náhodou ztratí.

decollete-574354_640

Plánujete-li si koupit nějakou dražší sadu, ujistěte se, že se na takové předměty vztahuje vaše pojistka domácnosti, jinak si je neváhejte připojistit. Přeci jen, nenechavých lidí je ve společnosti čím dál více.

Šperky skladujte v temnu a suchu, určitě ne v koupelně, aby vám dlouho vydržely krásné a lesklé. I na tom záleží, pokud si sice oblečete stříbrnou sadu šperků, ale budou zašlé, na nikoho dojem neuděláte.