Filmy, které změnily módu

Filmy, které změnily módu


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Možná si ani neuvědomujeme, jak velký vliv mají filmy na současnou módu. Našli jsme pro vás čtyři filmy, které každá z vás viděla a které přidaly do našich šatníků spoustu elegance, střihů a barev.

Snídaně u Tiffanyho

V hlavní roli Audrey Hepburn, která vnáší do světa módy balerínky. Ona sama si je do filmu vybrala, a nechala módního guru Salvatore Ferragamo, aby je pro ni vyrobil. Nejen díky těmto pohodlným botkám znamenal film skutečnou módní revoluci. Ženy braly útokem butiky se snahou ulovit jednoduše střižené černé šaty a klobouky s širokou krempou. Velký obdiv v té době slavil návrhář Hubert de Givenchy. Doporučení pro vás – v šatníku by vám neměly chybět základní univerzální kousky, které jsou lehce kombinovatelné s ostatní módou. Zajímavost na konec: v roce 2004 se šaty z filmu Snídaně u Tiffanyho vydražily za téměř devět milionů korun.

Pulb Fiction

pánský stylFilm natočený v roce 1994 odstartoval novou módní mánii pro ženy – pánský styl. Ten se drží dodnes a neztrácí na oblibě u žen všech ročníků. Stačí vytáhnout partnerovu košili a zastrčit ji do kalhot. Herečka Uma Thurman dokázala v jediném okamžiku z ženy udělat sexy dračici, aniž by se musela soukat do minisukně či předvádět hluboký dekolt. Vyzkoušejte to také! Módní styl se hodí do školy i zaměstnání. Pokud k němu sladíte doplňky a tradiční černé lodičky, máte vyhrálo. Outfit skvěle podtrhnou elegantní hodinky vykukující zpod ohnutého rukávu. Buďte sexy a buďte svá!

Flashdance

návlekyPo Hříšném tanci a Pomádě patří Flashdance mezi další oblíbené skvosty dámské filmotéky. Když v roce 1983 přišel do kin, na módním poli vybuchla obrovská bomba. Najednou bylo naprostou nutností nosit volné svetry, topy spadlé z jednoho z ramene či pletené návleky na nohy. Móda, která se opět vrací, si získává na oblíbenosti i praktičnosti. Sexy nedbalá elegance pro každý typ postavy! Nechá vyniknout vaši šíji, zamaskuje každý nedostatek. Návleky využijete na podzim i zimu na úzké kalhoty či na kozačky jako ozdobné manžety.

Sex ve městě

sex ve měste botyMódou a krásou nabitý film, kdy bohaté herečky vyměňují předražený model za ještě luxusnější a během filmu vyzkouší přes třicet outfitů. Díky seriálu se neuvěřitelně zvedla poptávka po botách značky Manolo Blahnik a Jimmy Choo. Překrásné botičky na jehlových podpatcích se považují za klenoty a jsou poznávacím znamením Sexu ve městě. Extravagantní botičky ale nejsou žádným pohodlným kouskem, který využijete na denní nošení. Sama herečka Sarah Jessica Parker často v médiích přiznává, že ji nošení vysokých podpatků deformuje nohy. Možná právě díky tomu existují v Americe speciální chirurgové, kteří mají za úkol náruživým fanynkám nevšedních modelů obuvi zkracovat a zužovat chodidla tak, aby mohly modely nejen nosit, ale zároveň jim perfektně seděly na noze.

Autor úvodního obrázku: Photographybygs

Autor obrázku v textu: MyLiliesMyLo

Autor obrázku v textu: Ask A Ticket

Autor obrázku v textu: Roberto Garcia Fadon