Jarní kabát

Jarní bunda pro Váš komfort v jarních měsících


Štítky: , , , ,

Sponzorované odkazy:Známe všichni známé pořekadlo, až se zima zeptá…, ale ono to může být i jinak, až se jaro zeptá… A skutečně, jaro se ptá, kde máme jarní bundu.
Jarní bunda bývá vesměs odlišná od bundy podzimní a bundy zimní. Jarní bundy totiž nemusí být šity do velmi chladných a deštivých podmínek, jedná se tak vesměs o tenčí, lehké, bundy, které mají chránit své nositele především před mírným větrem a jarními dešťovými přeháňkami.

Jarní bundy existují dětské, dívčí, dámské, chlapecké a panské. Všechny tyto jarní bundy určené do sluníčka i větru, nenosí se na tlustém svetru, ale na košili, jak jsme to již v mládí nosili.

Jarní bundy se vyrábějí z různých materiálů, mohlo by se říci, že jsou jarní bundy časně jarní, kdy mohou mít třeba i kožíšek a lze se s nimi vydat i na hory na bežkyt. Pak je podskupina jarních bund s podšívkou, pro čas, kdy sníh zmizí, ale občas zafouká studený vítr. U tohoto typu bund je vyžadován vysoký límec, aby krk. Po dlouhé zimě se nejvíce těšíme na pozdně jarní bundy již z tenkého a lehkého materiálu.

Ale abychom dali slovo oděvním odborníkům, vysoce kvalitní jarní bundy jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů, mají odepínací kapuci a podlepené švy, aby jimi netáhlo. Jarní bundy se vyrábějí z moderního materiálu TERATEX 8000 nebo třeba SIBERIUM 5 000, které jsou hydrofilní, čili odpuzují vodu a zároveň jsou prodyšné.

A co by měla správná jarní bunda mít?

Měla by mít podpaží odvětrávání, několikeré kapsy, hlavně na kapesníky a čepici, když zafouká, nastavitelnou kapuci, třeba i celo-odepínací, ochranu brady a krku, síťovanou podšívku, rukávy na suchý zip, aby dovnitř nezafukovalo a celkově podlepené švy a zipy. To je pak ta správná jarní bunda, která je teplá, pohodlná i pěkná na pohled.

Auto úvodního obrázku – jarní kožená bunda: Idhren