Na skvělý look nepotřebujete spoustu peněz

Na skvělý look nepotřebujete spoustu peněz


Štítky:

Sponzorované odkazy:To, že máte hlouběji do kapsy, ještě neznamená, že se nemůžete parádně oblékat. Ono totiž neplatí, že majetné ženy jsou dobře oblečené ženy.

Ano, mohou si dovolit kupovat oblečení a doplňky od věhlasných módních návrhářů, ale to ovšem nic nevypovídá o jejich vkusu. To, že oblečete outfit od Ralpha Laurena a přidáte kabelku od Chanelu, z vás módní ikonu neudělá, maximálně tak pokud vám je patnáct a jste influencerkou na Instagramu.

Nepotřebujete mnoho financí, abyste vypadala dobře

Celebritám pomáhají vybrat oblečení módní stylisté, navíc mají spoustu oblečení a doplňků zadarmo, anebo vypůjčené od módních domů v rámci placené spolupráce. Pokud jste se letos rozhodla udělat něco se svým šatníkem a nemůžete si dovolit předražené kabelky v hodnotě menšího automobilu, a nakonec ani služby módního stylisty, nevadí. I tak můžete čerpat módní trendy, nechat se inspirovat přehlídkami, či nějakou celebritou, jež má podobný typ postavy a vkus jako vy.

Oblečení totiž musí sedět vaší postavě. Na modelce chlapeckých tvarů, bude vždy jiné, než na ženě, jež má klasické plné ženské tvary. Navíc, ruku na srdce, když nebude váš outfit korespondovat s vaší osobností, budete v oblečení vypadat vždy špatně. Sportovně laděné ženy a dívky, se vždy tak podezřele krčí, když mají na sobě velkou večerní róbu a podpatky. Proč? Jednoduše proto, že se v takovém oblečení necítí sebejistě a neumí takové oblečení takzvaně „vynést“.

girl-g7094be6e7_640

Proč nezačít se základním (kapslovým) šatníkem?

Co to vlastně ten tzv. kapslový šatník (originálně capsule wardrobe) je? Jeho princip spočívá v tom, že vlastníte určitou hromádku (kapsli) oblečení, které mezi sebou vzájemně ladí a můžete jej nosit na všechny možné příležitosti. Kapslový šatník by měl být v neutrálních barvách (černá, šedá, bílá, béžová, hnědá), které však ladí s vaším typem (jarní, letní, podzimní, zimní) a sedí k barvě vaší pleti, vlasů a očí.

K takovému základu pak snadno dokoupíte barevnější topy, doplňky, či obuv. Vznikne vám tak nekonečné množství kombinací bez toho, aby vaše skříně přetékaly a vy tzv. „neměla, co na sebe“. Tento módní trend k nám přišel ze zámoří, je inspirován minimalistickým šatníkem.

A teď k pravidlům. V základním (kapslovém) šatníku nemají co dělat lacině působící kousky. Kapslový šatník by měl být složen z oblečení, které je pečlivě ušité, pohodlné, z kvalitního materiálu, který drží tvar, nemačká se, nežmolkuje a ani po několika vypráních se nevytahuje, ani nesráží. Na takových kouscích se nevyplatí šetřit. Vydrží vám mnoho let. Kousky do kapslového šatíku volte nadčasové, vynechte módní výstřelky, přehnané zdobení, cvočky, zipy, štras apod.

woman-g491fbdb8e_640

Pečujte o sebe

V žádném oblečení nebudete vypadat stylově, pokud o sebe nepečujete – jak na fyzickém těle, tak i na duševnu. Je třeba mít sebevědomí, upravené vlasy, nehty a čistou pleť. Nemusíte nutně nosit nánosy make-upu, ale musí na vás být vidět, že pravidelné údržbě věnujete dostatek času. A nikdy nezapomínejte před odchodem z domu nazout vyčištěné boty!