Jaké plavky si letos vybrat?

Jaké plavky si letos vybrat?


Štítky:

Sponzorované odkazy:S pokročilým jarem a létem za rohem se většina z nás dala do hubnutí do plavek. Výběr nových plavek na léto je jednou z nejneoblíbenějších ženských činností. Už jen proto, že v kabinkách je nelichotivé světlo, které nám ukáže všechny nedokonalosti.

Pokud vás trápí menší hrudník, či objemnější stehna pokrytá celulitidou, určitě je výběr plavek pro vás hotovým peklem. Ale nemusí tomu tak být, pakliže konečně zjistíte, jaký typ plavek vaší postavě nejvíce lichotí.

woman-g6a6855525_640

Pojďme se pobavit nejdříve o plavkách vcelku. Pro koho jsou vhodné? Pro stydlivé ženy, pro ty po abdominoplastice, kterým ještě nestihla zesvětlat jizva? Nebo pro maminky po porodu, které se stydí za vytahané bříško? Asi ano. Ale plavky vcelku vám nikdy neudělají dobrou službu. Sice schovají pár centimetrů kůže navíc, ale také připlácnou vaše prsa, která v plavkách vcelku nemají žádnou, anebo minimální podporu. Většina žen pak v jednodílných plavkách vypadá neforemně, i když mohou být štíhlé. Raději trošku zapracujte na sebevědomí a buďte hrdá na svoje tělo. Nikdo na pláži není dokonalý, ani modelky ne. Odnosila jste nedávno dítě? Proč se stydět za povislou kůži a za nějaké ty strie? Zbytečně vám u vody bude horko, a pokud se opravdu stydíte, ani jednodílné plavky vás nezachrání. Když už si vyberete jednodílné plavky, volte takové, které mají alespoň nějakým způsobem zajímavě řešená záda, či dekolt. Za nás jsou jednodílné plavky jedna velká nuda.

young-woman-g2d1f9a4a4_640

Dekorativní prvky hrají na plavkách obecně klíčovou roli. Dobře umístěný potisk, řasení nebo průstřihy, dokážou udělat zázraky. Mohou díky zajímavým detailům opticky zeštíhlit, či prodloužit postavu. Nezapomeňte na to, že to, co chcete na postavě zvýraznit, má být oblečeno do světlé barvy, nedostatky k potlačení schovejte do tmavého materiálu.

sea-g4f52f7e2e_640

Dámy s menším dekoltem si myslí, že pro ženy velmi obdařené musí být nakupování plavek radost. Ale i pro ně je to problém, protože většina krásných plavek se prodává tak maximálně do velikosti D. Velká a těžká ňadra potřebují v plavkách dostatečnou podporu, push-up efekt, ale mnoho výrobců se výrobě plavek pro větší ňadra nevěnuje. Také mohou dámy s většími ňadry zapomenout na spoustu střihů plavek – titěrné bikiny jim velká prsa neudrží, stejně tak bandeau podprsenky. Plavky se zavazováním na šíji způsobují bolesti krční páteře.

pretty-girls-on-the-beach-g28eed9212_640

Naopak tyto střihy jsou vhodné pro menší prsa. Dobře zdobená, či řasená a žabičková bandeau podprsenka vám dokáže opticky přidat i několik centimetrů, další její výhodou je to, že nebudete mít opálená ramena s bílými proužky pod ramínky. Dobře vypadají štíhlé ženy s malými ňadry v podstatě ve všech střizích od sportovních plavek, přes tankiny po klasické bikiny. Pokud máte ploché bříško, můžete si vybírat ze všech střihů spodních dílů.

woman-gd99c60f82_640

Kdežto dámy s povolenou spodní částí břicha (nejčastěji dámy po porodu), raději zvolí spodní díl s vyššími kalhotkami, které zploští bříško a opticky vyrovnají postavu. Moderní materiály dokáží stahovat bříško i bez nepříjemného tlačení.

woman-g8a54ce2cd_640

Máte postavu typu hruška? Ve snaze schovat širší zadeček a boky nosíte šortky? Tak s tím přestaňte! Tento střih vám opticky zkrátí nohy, a vaše problémové partie budou vypadat širší, než doopravdy jsou. Zvolte vyšší kalhotky, s vykrojením na bocích. Pohledově to udělá vaše problematické partie vyšší a štíhlejší.