Náramky jsou in, ale víte, jak je nosit a nevypadat lacině?

Náramky jsou in, ale víte, jak je nosit a nevypadat lacině?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Když se podíváte na starodávné sochy, či malby, mají všechny jedno společné – ženy na nich mají náramky a proč? Protože již od pradávna byly náramky způsobem, kterým doplnit outfit, vyjádřit své společenské postavení a ozdobit se. Velmi oblíbené byly náramky na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Pak na čas zmizely ze scény a letošní léto se vrací náramky v plné parádě. Příliš mnoho nesourodých náramků vytváří dojem, že je vlastní dáma bez vkusu. Víte, jak nosit náramky a být při tom za hvězdu? My vám poradíme!

doplňky krystalnaramek

Nakupujete, ale nenosíte?

Určitě jste po otevření obchodů také pořídila pár náramků, které máte nyní v šuplíku a nemáte odvahu je vzít na sebe. Když se ráno strojíte do práce, otevřete šuplík s náramky a pak přemýšlíte, jestli si můžete vzít dlouhý rukáv a náramek? Je to těžké vymyslet, protože i nošení náramků má svá pravidla. Dlouhý přiléhavý rukáv vám robustní náramek dovolí, ale už to vypadá trošku divně. Ale dlouhé a volné rukávy si s náramky vůbec nerozumí. Léto je tady a tak nad tím nemusíte přemýšlet a směle navlékejte náramky. V létě nosíme tílka, trička bez rukávů a tuniky, které mají rukávy krátké.

4217ec0bd51ace1bc6b08ba043ecb95d

Nepřekombinujte

Náramek by měl být sám, pokud je něčím opravdu designově zajímavý, maximálně by měl mít dva až tři sousedy ze stejné kolekce. Nežijeme v éře hippies, kdy bylo v módě mít náramků tolik, jak dlouhá je vaše paže. Nejste si jistá? Tak se řiďte pravidlem, že méně je více. U náramků to platí stoprocentně!

Laďte náramek k outfitu

Ano, jistě. Existují tzv. universální náramky. Něžný, nevýrazný zlatý, anebo stříbrný řetízek nikoho neurazí a nepůsobí rušivě. Ale také nikoho nenadchne! Spousta žen však nosí stejný náramek ke všem outfitům. To je ale špatně! K letním šatům se hodí hravé korálky, či náramky z bižuterie. Velmi často si můžete na dovolené pořídit náramky a náhrdelníky s mušličkami. Ty skvěle doplní letní outfit v námořnickém stylu.

Ke koktejlkám a na významné společenské události k elegantním šatům volte nadčasové kousky. Do práce nenoste příliš výraznou bižuterii, zejména když míříte na pracovní pohovor, nechte náramky doma!

Náramek musí mít správnou velikost

Nejen design, styl a to, zda náramek ladí s vašim oblečením, je důležité. Existuje zde ještě jedna proměnná – to jestli vám náramek dobře padne na zápěstí. Příliš velký náramek vás bude celý den rozčilovat. Budete trávit nekonečně mnoho času jeho posouváním na správné místo. Navíc je dost nepraktický, když pracujete u počítače a bude vám vadit při psaní na klávesnici.

Oproti tomu malý náramek se vám zařezává do zápěstí. Nezapomeňte na to, že v létě mají lidé sklony k otokům, a tak vám náramek může být v zimě akorát, ale v létě vás bude dřít a tlačit. Dbejte na zdraví vašeho krevního oběhu a příliš malé náramky darujte dceři, či štíhlejší kamarádce.

barevnenaramky

Dejte přednost kvalitě

Bižuterie a náramky z dovolených jsou sice strašně fajn, hodí se k outfitům na volný čas. Ale pokud přemýšlíte nad nákupem nových náramků, vždy dávejte přednost kvalitě před kvantitou. Zejména pokud máte alergii na kovy, buďte při výběru náramků obezřetná. Chcete, aby vaše zápěstí zdobil náramek a ne nepěkná vyrážka.

Vyberte správnou velikost

Platí zde podobné pravidlo jako u pásků. Drobné, štíhlé ženy s drobným zápěstím by měly nosit jemné, řetízkové náramky, kdežto korpulentnější dámy si mohou dovolit náramky robustní a masivní.

 

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com