Vyberte si ty správné barvy oblečení pro vaši náladu

Vyberte si ty správné barvy oblečení pro vaši náladu


Štítky:

Sponzorované odkazy:Jistě již z našich článků víte, jak byste se měla oblékat, pokud je vaše postava typu jablíčka, hrušky, či trojúhelníku. Víte však, jaké barvy nosit, pokud potřebujete na někoho zapůsobit?

Výběr barvy oblečení prozradí více, než si myslíte. Zejména personalisté jsou na barvu vašeho oblečení dokonalými radary. Obecně tmavší oblečení preferují lidé s vyšším BMI a štíhlejší lidé volí garderobu světlejší.

clothes-line-615962_640

Barva hraje důležitou roli při ovlivňování nálad a emocí – nejen lidí, které potkáte, ale i vašich.  Barva toho, co máte na sobě má vliv na to, jestli uzavřete obchod, dostanete práci, či jak na vás budou lidé reagovat.

Nemusíte chodit pouze v černé

Jistě jste si na ulicích všimli, že ženy korpulentnějších tvarů nosí častěji tmavé barvy, jako je hnědá černá, hnědá, či khaki. Paradoxně objemově výraznější muži příliš zeštíhlujících vlastností barev nevyužívají a klidně potkáte stodvacetikolového muže v bílých džínách.

Vliv barev oblečení na náladu

gran-canaria-2782172_640

Když máte bílou halenku, která ladí s vaším úsměvem, lidé vám častěji vyjdou vstříc, než když oblečete černé tričko. Že červené šaty podvědomě nutí vaše kolegy s vámi diskutovat na poradě. Víte, že červenou muži na ženách milují, protože jim zvedá tep a nutí je myslet na sex s vámi, ale pokud ji vezmete na pohovor, tak vás personalista jistojistě nepřijme, protože si bude myslet, že jste příliš sebevědomí a namyšlení? Když chcete působit důvěryhodným a spořádaným dojmem, je sázkou na jistotu kostýmek v tmavě modré barvy, ve spojení s čistě bílou košilí? Růžová z vás udělá naivní holčičku a může vám utéct díky tomu kontrakt za několik miliónů?

rukavynetopyri

Potisky a proužky

Na některé lidi nemusí příjemně působit ani přílišné proužky, geometrické tvary a potisky na vašem oblečení. Pokud se chystáte na důležitou obchodní schůzku, vynechte proužkované, gepardí a květované věci raději doma. Uvidíte, že zazáříte. Oblečení si nezapomeňte dokonale nažehlit, protože ani nejznačkovější košile prozradí, že jste nepořádníci, pokud bude celá pomačkaná.

A co vy? Jaké barvy rádi nosíte? V jakém tričku máte nejlepší náladu?