Návrhář Calvin Klein

Návrhář Calvin Klein


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Calvin Klein je americký módní návrhář, který je spojený hlavně s nádherně vonícími parfémy. Jeho rodiče židovského původu emigrovali z Maďarska do Bronxu v Nex Yorku, kde se Calvin Klein 19. listopadu 1942 narodil. Židovský původ měl pouze otec, matka byla dcera Rakušanky a Američana.

Jeho život

Calvin Klein

Calvin Klein

Nejprve vystudoval střední školu umění a designu v N.Y., potom šel na vysokou školu umění a designu, kterou nedokončil a začal navštěvoval Newyorský institut módy a technologií.

Své první návrhy poprvé představil prezidentce společnosti Bonwit Teller, paní Mildred Custinové a hned odešel se smlouvu na 50 000 dolarů. Potom v roce 1968 založil s přítelem Barrym Schwartzem společnost Calvin Klein. Čistá modernost spojená s dokonalostí a dávkou provokace mu přinesla řadu významných Cen výboru designérů USA. Cenu Coty získal v roce 1973, 1974 a 1975, vysoké vyznamenání CFDA v roce 1982, 1983, 1986 a 1993.

Manželství

V roce 1964 se oženil s návrhářkou Jayne Centre, se kterou měl dceru Marce. Manželství vydrželo pouhých deset let a on zaplatil 100 000 dolarů za východu své dcery. O 12 let později se oženil se svou asistentkou Kelly Rectorovou a o dva roky později nastoupil léčbu z drogové závislosti.

Jeho kolekce

Calvin Klein Jeans

Calvin Klein Jeans

 

euphoria blossom Calvin Klein

euphoria blossom Calvin Klein

Kolekce oděvů pro muže a ženy jsou navrženy dle požadavků současnosti, pohodlně se nosí, jednoduše vzájemně kombinují a jsou zhotoveny z nejluxusnějších tkanin a pletenin. Čistá úhledná silueta v uměřeně solidních liniích zdůrazňuje na dámském oděvu ženskost a na pánském pak jejich mužnost.

V 70. a 80. letech minulého století se začala firma specializovat na džínové oděvu. V roce 1979 vyvolala skandál herečka Brooke Shields na snímcích exkluzivních časopisů, kde se usmívá pouze v obepnutých džínech a se sloganem: „Mezi mnou a C.K. už nic není“. V roce 1983 uvedl Calvin Klein řadu bavlněného prádla v prostém provedení a pak přišly na řadu parfémy. V roce 1991 opět představil svou kolekci džínů, jejichž reklamní snímky v „horkém“ provedení odmítly některé časopisy uveřejnit.

Dělám pouze to, čemu věřím a beru za to veškeré riziko na sebe. Calvin Klein

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: https://www.flickr.com