Nehodil by se vám šicí stroj, nebo overlock?

Nehodil by se vám šicí stroj, nebo overlock?


Sponzorované odkazy:Říká se, že šikovná švadlenka dokáže na svém šicím stroji hotové zázraky. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na vlastní módní produkci, případně si jen čas od času potřebujete něco upravit, neměla byste s pořízením šicího stroje otálet. Ale pro jaký přístroj se rozhodnout, když je nabídka tak pestrá? A nehodil by se vám spíše overlock? Na všechny otázky vám odpovíme v následujících řádcích.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Prvním krokem je volba správné výbavičky. Overlocky mají úplně jinou konstrukci než šicí stroje. Z logiky věci vyplývá, že se používají k odlišným úkonům. Umí v jednom kroku sešít, obnitkovat a oříznout látku po okrajích. V tomto jsou overlocky nepřekonatelné, ale k ničemu jinému je nevyužijete. Šicí stroje se používají k sešívání vrstev látek na libovolném místě, ale nikoliv k jejich ořezu.

Jinými slovy – overlock neudělá rovný šev, ani kdybyste ho prosila na kolenou. Pro šicí stroj je tabu pružný overlockový steh tak, jak ho umí overlock. Ovšem pozor. Některé šicí stroje přeci jen overlockový steh do jistí míry zvládají a pro občasné použití dostačují.

Japonci jsou na výrobu šicích strojů machři

A jak vyřešit dilema ohledně výběru značky? Chcete-li, aby vám šicí stroj vydržel po mnoho let v perfektní kondici, práci vám zjednodušil a nepřidělával vám zbytečné problémy, vsaďte na některý z modelů japonské značky Brother. Vyznačují se perfektní ergonomií, robustní konstrukcí, kvalitně zpracovanými detaily a nadstandardními funkcemi.

O výjimečnosti nejvyhledávanějších a nejrozšířenějších domácích šicích strojů Brother svědčí přes 40 milionů prodaných kusů. Nebudete-li si vědět rady s výběrem konkrétního modelu, obraťte se na odborníky firmy Šicí technika Brother s.r.o., kteří působí jako přímí zástupci japonského výrobce pro český trh již přes 20 let.

Ucelenou nabídku šicích strojů, overlocků, ale také coverlocků a řezacích plotrů najdete na eshop.brother-czech.cz.