Oblékejte se podle tvaru postavy – tvar A

Oblékejte se podle tvaru postavy – tvar A


Štítky: , , , ,

Sponzorované odkazy:Všechny víme, jaký máme tvar postavy, zda máme široká ramena, větší zadek nebo široký pas. Představte si svoji postavu jako některé z písmen. Pokud máte úzká ramena a horní část trupu, který se ve směru dolů rozšiřuje, máte postavu ve tvaru písmene A.

Co postavě lichotí

Objemná šála kolem krku

Objemná šála kolem krku

V tomto případě je třeba zvýraznit ramena a potlačit dolní partie. Vhodné jsou proto vycpávky v ramenou u halenek nebo sak, objemné šály a šátky nebo široké límce a klopy. Opticky se vyrovná rozdíl mezi širokými boky a úzkými rameny. Optických rozšíření ramen docílíte s nabíranými rukávy nebo propínacími šaty empírového střihu se splývavou sukní. Při zvyšování objemu v horní části berte v úvahu šířku boků, aby se rozšíření ramen blížilo šířce boků.

Pro spodní část těla volte tmavší odstíny a pro horní světlejší odstíny barev. Skvělou volbou jsou tmavé kalhoty a top s horizontálními pruhy nebo objemný pulovr.

Ramena se snažte neustále táhnout dozadu a narovnejte se, tak se ramena také o něco málo rozšíří.

Čemu se vyhněte

Černé matné punčocháče

Černé matné punčocháče

Rozhodně se obloukem vyhněte tmavému roláku, který obepíná postavu. Nevhodné jsou také široké sukně a široké pásky nebo jakékoliv zdobení kolem pasu. Zapomeňte na přiléhavé sukně s podšívkou, rozšiřují už tak dost široké boky. Mrkváče nebo bokovky ještě více zdeformují tvar postavy a přidají pár centimetrů do objemu. Šortky vyměňte raději za sukni nebo si vyberte delší. Tuhé látky, nápadné barvy, vzory a lesk ve spodní části těla je tabu. Sukně krátká nebo balonová je pro tvar postavy A největší zlo. Volné topy z vás udělají krabici a dlouhé vršky do půlky stehen sice zakryjí velký zadek, ale zároveň i rozšíří. To samé platí pro cardigany a kabáty, které sahají k nejširšímu místu stehen. Vzorované punčocháče vhodně nahradíte matnou černou klasikou.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: https://www.flickr.com