Výběr obleku pro ženicha

Výběr obleku pro ženicha


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Stejně jako nevěsta, tak i ženich se před svatbou rozhoduje, zda oblek koupit nebo si ho jen půjčit. Akorát na rozdíl od nevěsty, ženich koupený oblek možná využije do divadla, na koncert nebo na ples. V každém případě je třeba, aby oblek dokonale seděl a ženich se v něm cítil pohodlně.

Jak vybrat oblek

První řadě je třeba, aby oblek ženicha ladil se svatebními šaty nevěsty, to souvisí s výběrem barvy a materiálu. Vybírejte z přírodních materiálů, i když je oblek o něco dražší, ale o to více pohodlnější. Klasickou barvou je černá, v módě jsou také bílé a krémové. Velmi hezky vypadají kombinace lesklých a matných materiálů.

Typ obleku

K jednoduchým nevěstiným šatům se hodí klasický oblek nebo smoking a k honosným svatebním šatům žaket nebo frak.

Tmavý oblek

Klasický oblek

Klasický oblek

Pod sako se hodí bílá nebo barevná košile s hedvábnou kravatou nebo košile s rozhalenkou bez kravaty. Pásek by měl mít stejnou barvu jako boty a ponožky samozřejmě černé.

Smoking

Smoking

Smoking

Ke smoking neodmyslitelně patří bílá nebo krémová košile, vesta ze saténu a kapesníček v klopě v barvě vesty. Smoking podle etikety není určen pro denní nošení, ovšem svatba je natolik slavností událost, na kterou si smoking můžete obléci i přes den.

Žaket

Žaket

Žaket

Denní formální oděv, pod který se dříve nosily košile se stojáčkovým límečkem se zahnutými cípy, v současnosti se nosí i bílé košile s límečkem a na ni ještě šedá nebo krémová vesta. Doplňkem k žaketu může být cylindr a šedé, bílé nebo bledě žluté rukavice.

Frak

Frak

Frak

Král mezi pánskými obleky se nosí vždy rozepnutý s bílou vestou a bílou košilí se stojáčkem. Kalhoty jsou opatřeny dvojitým bočním lampasem ve švu a nezbytným doplňkem je bílý motýlek z bavlněného piké. V případě natolik formální svatby nezapomeňte na svatební pozvánku uvést „white tie“.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: https://www.flickr.com