Jak si vybrat svatební šaty – 2. Část

Jak si vybrat svatební šaty – 2. Část


Štítky: , , , ,

Sponzorované odkazy:V druhém článku o výběru svatebních šatů si řekneme něco málo o správném střihu a vhodných doplňcích. Každá žena má jiný typ postavy, což by mělo být zohledněno při výběru svatebních šatů. Se správným střihem se vyzdvihnou přednosti a zakryjí nedostatky postavy.

Střih podle postavy

Svatební šaty

Svatební šaty

Štíhlé a vysoké

Dámy s touto modelkovskou postavou si mohou dovolit i úzkou přiléhavou sukni. Ve zřetel by však měly bát výšku partnera. V případě horizontálně rozdělených šatů se výška nevěsty oproti ženichovi opticky zmenší.

Plnoštíhlé

Výstřih šatů může být hlubší, třeba i do tvaru srdce a nezapomeňte na dobře vyztužené kostice. Sukni vybírejte do tvaru A, z materiálů se vyhněte všem lesklým.

Malé

Vhodný je střih princes nebo empír. Opticky prodlouží rovněž odhalená ramena v korzetu a rukavičky nad lokty.

S menšími ňadry

Push-up podprsenka je naprostá nezbytnost. K plnějšímu dekoltu pomůže i bohaté zdobení horního dílu šatů a zúžení pasu.

S větším bříškem

Bříško vhodně skryje empírový střih. Pokud je v bříšku už miminko, můžete si pyšně obléknout i přiléhavé šaty.

Doplňky

Svatební doplňky

Svatební doplňky

Závoj

Závoj by neměl zakrývat zdobné detaily a úzký pas. Vyzkoušejte si různé délky závoje s šaty, ať vidíte, který k nim sedne lépe. V představách to mnohdy vypadá jinak než ve skutečnosti. Zároveň si nezapomeňte vzít závoj ke kadeřnici, aby k němu přizpůsobila účes.

Rukavičky

Rukavičky vypadají se svatebními šaty moc pěkně, ale nehodí se ke všem typům. Dlouhé nebo tříčtvrteční rukavičky se hodí ke korzetovým šatům a těm, které odhalují ramena. Krátké rukavičky zvolte k šatům s rukávkem. Nezapomeňte před navlékáním snubního prstenu rukavičky sundat.

Boty

Jestli si myslíte, že boty nebudou pod dlouhými šaty vidět a že si můžete obout cokoliv, tak jste na omylu. Vidět budou při chůzi, nebo když si dáte nohu přes nohu a během také během dalších událostí, které vás teď zrovna nenapadnou, ale nastanou. Pokud si koupíte nové boty, tak se v nich nezapomeňte projít, ať si na ně zvyknete a trochu se „vyšlápnou“.

Spodní prádlo

Podprsenku vybírejte podle tvaru horního dílu šatů, ramínka nesmí být vůbec vidět. Pozor dávejte také na zadní díl podprsenky, některé mají tendenci táhnout nahoru. Podvazek si nikdy nekupujte, musí být darovaný a mít na sobě něco modrého. O půlnoci ho s manželem můžete vydražit.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: Flickr