uvodni

Jak si vybrat svatební šaty – 1. část


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:sty se začínají rozhlížet po svatebních šatech na začátku nového roku, kdy pomine vánoční horečka. A to je právě nyní, protože pokud si chcete šaty podle katalogu ze zahraničí, dodací lhůta bývá i déle než 4 měsíce. U zakázkového šití je dodací doba kolem dvou měsíců, ale výsledek se někdy neshoduje s původní představou. V případě půjčení mohou být svatební šaty ihned k dispozici, nejsou-li rezervované a zpravidla se půjčují na víkend.

Pro návštěvu svatebního salonu si vymezte dostatek času, protože i když se to nezdá, strávíte výběrem a zkoušením hodně času. Všechny budoucí nevěsty mají představu o svých svatebních šatech, proto si před návštěvou salonu projděte internet a vytiskněte si tři až pět svatebních šatů, aby asistentka v salonu měla představu, po čem toužíte.


Svatební šaty vybírejte podle:

Obřadu

Šaty pro církevní obřad by neměly být vyzývavé, krátké, zkrátka si vyžadují notnou dávku cudnosti. Historicky laděná svatba si rovněž vyžaduje oděv, který je v tematickém duchu.

Roční období

Šifon, organza, tyl, žoržet, taft a další vzdušné materiály jsou vhodné v létě, krep a brokát se hodí do chladnějšího počasí a satén využijete kdykoliv.

Postavy

Štíhlé dívky si mohou vybrat cokoliv a ty silnější by se měly vyhnout saténu a brokátu.

Barvy pleti

Bílá barva se nehodí ke každému odstínu pleti. Vyzkoušejte třeba růžovou, meruňkovou nebo champagne.

Oblečení ženicha

Ženich svatební šaty vidět nesmí, proto je na vás, abyste mu poradila, jaký styl obleku se bude hodit k vašim šatům.

Vlečka

Dlouhá vlečka se na obřad na radnici zrovna moc nehodí, ale v kostele nebo na zámku se bez ní neobejdete.

Při výběru svatebních šatů se nenechte dotlačit k okamžitému zamluvení a zaplacení zálohy, dejte si čas na rozmyšlení a také navštivte konkurenci. Na zkoušení si sebou vezměte rádce, buď maminku, sestru nebo kamarádku, je dobré také slyšet názor někoho druhého. Hlavně poslouchejte své srdce a dejte na své pocity, ať si vyberete šaty, ve kterých se budete cítit dobře.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: Wedding Trend – Flickr