Těhotná v létě? I tak vám to může slušet!

Těhotná v létě? I tak vám to může slušet!


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Těhotenství v létě je velice náročné – otoky, pocení, návaly horka. Je tak extrémně důležité, jak se s bříškem v létě oblékáte, abyste se cítila v pohodě.

Příliš těsné oblečení může zhoršovat pocení, křečové žíly, otoky, celulitidu, můžete z něj dokonce i omdlít a to opravdu nechcete, že? Většina žen se snaží i v těhotenství šetřit a nosit běžné oblečení, dokud jim jakžtakž padne. Měla byste však investovat do pár vzdušných kousků, díky kterým nejen přežijete léto ve zdraví, ale navíc vám to bude i slušet.

maternity-830683_640

Nejlepší kousek do vašeho šatníku

Dlouho přemýšlet nemusíte – pro těhotné jsou jasnou volbou maxišaty! Jsou dostatečně volné, vzdušné, nebudete se potit, nikde nebudou škrtit a nabízí i záložní prostor pro růst bříška. Navíc jsou maxišaty velmi vkusné, snadno se kombinují s ostatními kousky oblečení a jsou velmi ženské. Jsou také skvělým kouskem oblečení pro těhotenské focení, či na cestování.

Pro chladné večery je snadno doplníte džínovou bundou, svetříkem, či bolerkem. V maxišatech můžete směle vyrazit na svatbu, grilovačku u přátel, či na formálnější akci v zaměstnání, když je doplníte sakem či blejzrem.

pregnant-244662_640

Myslete i na prádlo

Spodní prádlo by mělo být prodyšné a vyrobené z přírodních materiálů, aby vaše pokožka mohla volně dýchat a vy jste předešla protivné letní kvasinkové infekci.

happy-mothers-day-6178270_640

I netěhotným ženám se v důsledku otoků dokáží do těla bolestivě zařezávat ramínka a kostice podprsenek. Zvolte proto podprsenku se širokými ramínky, bez kostic, aby vás nikde nic netlačilo. Během těhotenství budete muset několikrát změnit velikost podprsenky, ale berte to jako investici do zdraví. Špatně zvolená podprsenka vám může způsobit bolesti zad, ramen i krční páteře.

Plavky

Ty může být složité vybrat, když jste těhotná. Zapomeňte na své staré bikiny, ani si nekupujte jednodílné plavky. V těhotenství budou praktičtější tankini, které vám usnadní častější chození na toaletu a přitom dokáží schovat bříško. Vlhký spodní díl plavek byste měla okamžitě sundat a vyměnit za jiný, protože těhotné ženy jsou náchylnější k zánětům močových cest a rozvoji kvasinkové infekce.

business-3685133_640

Boty

V létě zapomeňte na pákové, či šnůrkové boty, které by se vám odpoledne díky oteklým nohám mohly bolestivě zařezávat do pokožky, raději si obujte volné pantofle, či kecky. Podpatky si nechte na dobu po porodu, jedno léto bez nich vydržíte – vaše záda a klouby vám poděkují.