Jak oblékat letní miminka?

Jak oblékat letní miminka?


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Narodilo se vám miminko a vy si nevíte rady, jak jej oblékat do těchto horoucích pekel? Určitě by mu bylo nejlépe v plence a ve stínu, ale nezapomínejte na to, že čerstvě narozená miminka ještě nemají tak dokonalou termoregulaci jako my dospělí, proto jejich oblékání není tak jednoduché, jak si myslíte.

I v opravdovém horku může být miminku zima na nožičky. Obecně nožičky, ručičky a hlavička jsou místa, na která jsou miminka při oblékání choulostivá a dochází zde k největším ztrátám teploty. Proto se ujistěte, že vaše miminko nemá v kočárku studené nožičky. Klidně jej nechte v plence, ale mělo by mít alespoň ponožtičky.  Některé maminky zase miminka i v létě příliš oblékají, může tak dojít k jejich přehřátí.

baby-3149224_640

POZOR: Nesouvisí to s oblečením, ale nikdy nenechávejte kočárek vašeho miminka na přímém sluníčku, v korbičce necirkuluje dokonale vzduch a může dojít ke stejné situaci, jako když někteří nechávají děti v přehřátém automobilu.

Jak poznat, že je vaše miminko špatně oblečené?

Miminka neumí mluvit, takže nám nemohou říci, že je jim příliš horko. Varovným signálem by měla být podrážděnost, pláč, či naopak letargie, ke které dochází při přehřátí.

baby-784609_640

Volte přírodní materiály

Můžete své dítko osahat – zpocený krček znamená, že je miminku příliš horko, potničky také značí to, že jste to s oblečením přehnali. Studené nožky a nosánek naopak znamenají, že byste mu měli obléci ponožky a přikrýt jej alespoň látkovou plenkou.

Přehřátí miminka je jedním z rizikových faktorů „náhlého úmrtí kojenců“. Proto dítě pečlivě každých pár minut kontrolujte zejména venku v kočárku, kde není konstantní teplota.

newborn-1399155_640

Pokud používáte zavinovačku, myslete na ni jako na další vrstvu oblečení, klidně v ní může být miminko v plenkách a bodýčku.

Když máte v automobilu zapnutou klimatizaci, přidejte naopak miminku další vrstvu oblečení, či přikrývku, protože mu jistě bude chladno. Obecně byste ji s miminkem v automobilu neměli ani zapínat, aby se nenachladilo, někdy jsou však vedra velmi úmorná, takže je třeba myslet na to, aby mrňouskovi v autosedačce bylo příjemně.