Těhotenské šaty

Těhotenská móda aneb jak být trendy i v těhotenství


Štítky:

Sponzorované odkazy:



Pěkné oblečené zvedne náladu většině žen, a to i budoucím maminkám, které chtějí, aby byly hezké a aby jim to slušelo. Pak se jakékoliv nepříjemné pocity, které mají spojené s proměnou svého těla, postupně rozplynou a zůstane jenom to, že mají dobrý pocit, když jim někdo říká, že vypadají opravdu báječně.

Zajímavé tipy

Zajímavým řešením je řasení s nastavitelným stažením pomocí průvleku, které umožňuje postupné tvarování trika, které s úzkou sukní vypadá opravdu elegantně.

Ze zdravotního hlediska je nejdůležitější pohodlnost nošeného oblečení, ale pro některé maminky znamená móda a její trendy možná ještě více. Naštěstí lze obojí hledisko skloubit dohromady. Kalhoty i sukně se vyrábějí s laclem a jsou víceméně těhotenskou klasikou. Látky obsahují příměs elastanu, a tak poskytují pohodlí, a vzadu zvýšený pas dokáže chránit záda, což je ze zdravotního hlediska ideální.

Společenské těhotenské šaty

Společenské těhotenské šaty, autor: Lan Bui

Těhotenský styl

Máte svůj vlastní styl a bojíte se, že těhotenskými měsíci dojde k jeho změně? Proměníte se celá, nejen vaše rostoucí těhotenské bříško? Musíte si sice starat o to, abyste vyhověla potřebám své měnící se postavy, aby hlavně nestrádalo miminko, ani budoucí maminka. Naštěstí těhotenská móda fandí jak miminkám, tak maminkám. K tomu jsou ideální kalhoty, které mají jemný vysoký přeložený pas s nastavitelnou šňůrkou. Nejen dobře padnou postavě, ale nebrání taky dalšímu pohybu.

Několik dobrých tipů pro oblékání těhotných dívek a žen:
– Často se používají tuniky, které mají řasení i na zadní části.
– Sportovně založené maminky, hlavně ty mladší z nich, uvítají speciálně řešené sukně a kalhoty s laclem, které mají tu výhodu, že se do nich dá velmi dlouho nosit halenka a triko, které jsou v šatníku stávajícím a nemusí se dokupovat.
– Problémem mohou být zimní kousky oblečení, protože jde o krátkodobou investici, která se týká jedné zimy. Proto můžeme tento malý problém vyřešit teplým pončem či pelerínu, které můžeme nosit i později, kdy už nebudeme těhotné.
Oblečení pro maminky by pak mělo být měkké, všestranně příjemné, prodyšně a nejpříjemnějším materiálem na nošení by pak měla být bavlna. To platí i o těhotenské podprsence, která by měla mít pružné košíčky.

Prádlo by mělo být beze švů a boty bez tkaniček

Další důležitou věcí je kvalitní spodní prádlo, to by mělo být jemné a bezešvé. Podprsenky by měly být bez kostic, zajištěny širšími ramínky a měkkými košíčky či jen zapracovaným zesílením. O to, aby zajistili podporu břišní stěny hlavně v druhé polovině těhotenství, se pak postarají elastické a nikoli těsné kalhotky. Těhotenské punčocháče s klínem pak dobře obepínají nohy a také dodávají oporu zvětšenému bříšku.

A co boty?

I když je žena normálně zvyklá běhat na vysokých podpatcích, pak by se jich měla na určitou dobu vzdát. Jistotou v době těhotenství jsou takové boty, které mají nízký široký podpatek a protiskluzovou podešev, hlavně by boty neměly mít tkaničky či složité zapínání.

Autor úvodního obrázku – pruhované těhotenské šaty: Frank de Kleine