Běžné problémy nohou, které způsobují boty

Běžné problémy nohou, které způsobují boty


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Je pravdou, že mnoho problémů nohou je způsobeno geneticky, ale některé z nich sami podporujeme nebo dokonce sami vyvoláváme nekvalitní obuví a nesprávnou nebo vůbec žádnou péčí o ně. Důsledky však mohou být bolestiví a nepříjemné.

Podívejme se zblízka na nejčastější problémy nohou a jak jim předcházet

Puchýře

Lodičky

Lodičky

Pokud jsou boty malé nebo špička boty příliš úzká, může se na palci nebo patě objevit puchýř. Pro někoho to není žádný problém, puchýř přelepí náplastí a jde dál. Bohužel někteří lidí mívají puchýře doprovázeny záněty a pulzující bolestí. Puchýřů je možné předejít v první řadě tím, že si pořídíme správnou velikost obuvi, vložkami do bot nebo gelovými polštářky.

Kuří oka

Otevřené lodičky

Otevřené lodičky

Kuří oka vznikají třením nebo tlakem od úzkých bot na chodidlech, patách i prstech. Na prstech jim můžete předejít pěnovými klínky, pudrem na chodidla a pravidelným obrušováním pemzou. Pokud už se kuří oko objevilo, zkuste obklad z cibule a octa.

Kladívkové prsty

Zanotti - vysoké podpatky

Zanotti – vysoké podpatky

Příčinou kladívkových prstů je ochabnutí svalů zapříčiněné chůzí na vysokých podpatcích. Deformace prstů je při tom doprovázena kuřím okem na kloubu, nejčastěji 2. a 3. prstu nohy. Předcházet kladívkovému postavení je možné cvičením a protahováním prstům.

Vbočený palec

Špičaté boty

Špičaté boty

Když se podíváte na tvar nohy s vbočeným palcem, bude vám hned jasné, co je příčinou. Úzké a špičaté boty. Zároveň je tím pádem vybočen i palcový kloub a tlak obuvi na něj mnohdy vytváří kostěný výrůstek. Pomoci vám může plastová ortéza s kloubem, která prst zafixuje, ale umožňuje běžnou chůzi.

Zarostlé nehty na nohou

Vagabond

Vagabond

Pokud nemá v botě nehet dostatek místa v růstu, otočí směr růstu a začne růst do měkké tkáně. Neustálý tlak na nehet vede k zánětu nebo dokonce až k infekci, což je velmi bolestivé. Zarůstání nehtů může být také dědičné. V tom případě je možné chirurgicky odebrat část nehtu.

Ploché nohy

Flip flop

Flip flop

Plochá chodidla nemusíte mít pouze z nesprávné obuvi, naneštěstí jste je mohli zdědit nebo vznikla zraněním. Většinou jsou ale plochá chodidla způsobena rovnou obuví bez podpěry, která by držela klenbu nohy.

Věřím, že od teď budete boty vybírat nejenom očima.

Autor: Karolína Arnoštová