Čeká vás pohovor? A víte, jak se obléci?

Čeká vás pohovor? A víte, jak se obléci?


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Pohovor je jedna z nejdůležitějších událostí, kde nesmíte při výběru oblečení zaváhat. Váš vzhled bude první, co bude hodnoceno, a proto musíte dokonale zapůsobit a sladit veškeré detaily. Na pohovor musíte přijít oblečeni elegantně a půvabně. Rozhodně zapomeňte na ošoupané džíny, vytahané svetry nebo pestře potištěná trička. Správný výběr oblečení vám pomůže udělat skvělý první dojem, který je pro váš úspěch na pohovoru stěžejní. Průběh pohovoru je určitě příznivější pro ležérně oblečeného kandidáta než pro toho, který ani neměl snahu se vhodně obléci.

Elegance znamená jistou výhru

Job interview

Muži by měli na pohovor přijít v tmavém obleku a košili v jemných a nepříliš výrazných barvách. Boty jedině společenské! Žádné tenisky, sandále nebo pohorky. Vousy zastřihněte nebo oholte, dlouhé vlasy stáhněte do culíku, a pokud vaše ruce, krk či jiné viditelné místo zdobí tetování, tak jej pro tentokrát zakryjte. Celkový vzhled by měl působit elegantně a spíše konzervativně. Výběr oblečení je také trochu ovlivňován pozicí, na kterou se hlásíte. Ucházíte se o manažerské nebo technické místo? Pak nezapomeňte na kravatu, oblek, vyleštěné boty, decentní vzhled a široký úsměv. Jdete-li na pohovor k dělnickým profesím, nejsou nároky na oblečení tak striktní, nicméně volte slušné, čisté a střídmější oblečení.

pohovor3

Ženy by na pohovor měly dorazit v decentním kostýmu a botách na středních podpatcích nebo lodičkách. Kostým může být kalhotový nebo se sukní. Záleží pouze na vás, v čem se cítíte lépe. I zde platí, že by měla být zachována elegance a decentnost. Kostýmy by měly být bez velkých rozparků. Výstřih by měl podtrhnout vaše přednosti, ale rozhodně ne ukázat. Barvy, které zvolíte, by měly být jednoduché bez křiklavých detailů nebo odstínů. Kabelku slaďte s make-upem, vlasy učešte do úhledného ohonu nebo drdolu, zvolte svěží a nedráždivý parfém a vyrazte na cestu za vysněnou prací. Nebojte se střídmosti, i ta dokáže ohromit!

Autor úvodního obrázku:  endrian.enri

Autor obrázku v textu:  Susanne13

Autor obrázku v textu:  Renee Bertrand